Zamość: Bawić się każdy może. Jest huśtawka dla niepełnosprawnych

  • 03.10.2018, 06:00
  • dc
Zamość: Bawić się każdy może. Jest huśtawka dla niepełnosprawnych
Na placu zabaw przy ul. Orzeszkowej 17 zamontowano huśtawkę przeznaczoną dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Sfinansowała ją Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego.

Jest to już druga taka huśtawka w Zamościu. Pierwsza znajduje się w budynku Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem". Ta na osiedlu Orzeszkowej jest jednak pierwszą ogólnodostępną na świeżym powietrzu. W czwartek (27 września) uroczyście oddano ją do użytku.

 – Duża w tym zasługa pani Katarzyny Opalińskiej, mamy niepełnosprawnej Klaudii. Gdy wymienialiśmy stare huśtawki na placach zabaw na nowe, zwróciła nam uwagę, że nie ma ani jednej huśtawki dostosowanej do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Postanowiliśmy więc działać, aby w pobliżu bloku, w którym mieszka Klaudia takie urządzenie było – powiedział nam Jerzy Nizioł, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

dc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szybki
Szybki 04.10.2018, 12:08
BRAWO TY!!!
miś
miś 04.10.2018, 09:12
normalnie dać mu Nobla
Zamościanka
Zamościanka 03.10.2018, 13:58
ale numer !!!

Pozostałe