Paulina Karpowicz w Pracowni Twórczej (ZDJĘCIA)

  • 29.09.2018, 19:09 (aktualizacja 30.09.2018 06:47)
Paulina Karpowicz w Pracowni Twórczej (ZDJĘCIA) Fot. Kacper Nowak
„Nie lubię jak mnie malujesz” – to tytuł niezwykłej wystawy Pauliny Karpowicz, która właśnie została otwarta w zamojskiej Pracowni Twórczej „Kreatywni” i Galerii Jednego Obrazu. Warto tę ekspozycję zobaczyć. Znalazło się tam kilkadziesiąt obrazów olejnych namalowanych przez artystkę w różnych okresach jej życia.

Paulina Karpowicz pochodzi Szczebrzeszyna. Ukończyła zamojskie Liceum Plastyczne, a potem (z wyróżnieniem) Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej piękne - chyba dość osobiste - obrazy można było dotychczas oglądać na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych (m.in. w warszawskiej Galerii „Schody”, Galerii Bazar Sztuki w Sanoku czy w krakowskim Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”) i zbiorowych. Teraz dzieła pani Pauliny znalazły się także w Pracowni Twórczej „Kreatywni” i Galerii Jednego Obrazu przy Rynku Wielkim 8. w Zamościu. Dzisiaj odbył się tam wernisaż ekspozycji pt. „Nie lubię jak mnie malujesz”. 

– Od dawna chciałam prace Pauliny w Zamościu pokazać. Z wielu względów. Bardzo cenię te obrazy. Mam do nich także emocjonalny stosunek. Przecież chodziłyśmy w liceum z Pauliną do jednej klasy... – mówiła z uśmiechem podczas wernisażu Wioletta Lewandowska, artysta-plastyk z Zamościa, właścicielka „Pracowni Twórczej...”. 

Ekspozycja będzie czynna przez trzy tygodnie. 27 października w pracowni swoje prace zaprezentują natomiast Ivo Nikić z synem (malarstwo-instalacje), 24 listopada Agnieszka Kicińska (malarstwo), 29 grudnia Vico Clabro (szkice, grafika, malarstwo), a 26 stycznia Grażyna Smalej (malarstwo). W sumie przeróżne, bardzo interesujące wystawy zaplanowano w tym miejscu aż do września 2019 roku!

Wygląda na to, że na kulturalnej mapie Zamościa powstało kolejne, niezwykłe miejsce. Co ważne, jest ono przyjazne nie tylko dla miłośników sztuki. 

– Wszyscy są tutaj mile widziani – podkreśla Wioletta Lewandowska. I po chwili dodaje: – Prowadzę w pracowni także warsztaty plastyczne dla dzieci. Uczę kreatywności, twórczego spojrzenia na rzeczywistość. To ważne, otwierające i niezwykle rozwijające.  

Fot. Kacper Nowak

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a
a 1.10.2018, 14:15
super!

Pozostałe