Hrubieszów: Praca dla więźniów. ZK podpisał kolejną umowę

  • 13.09.2018, 09:00
  • ak
Hrubieszów: Praca dla więźniów. ZK podpisał kolejną umowę Fot. ZK Hrubieszów Dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie płk Janusz Krotkiewicz zawarł umowę z Łukaszem Kusiakiem w ostatni poniedziałek.
Jest kolejna firma, która chce w powiecie hrubieszowskim zatrudniać skazanych. Dyrektor więzienia właśnie podpisał umowę w tej sprawie.

Na mocy tego porozumienia osadzeni w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie będą zatrudnieni w firmie Łukasza Kusiaka, który w mieście prowadzi działalność handlową. Więźniowie mają być wykorzystani do prac fizycznych.

– Praca osób pozbawionych wolności jest jednym z najważniejszych elementów ich społecznej readaptacji. Skazani podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz zdobywają wiedzę z zakresu aktywizacji zawodowej przez co zwiększają swoje szanse na zdobycie zatrudnienia po opuszczeniu więzienia – informuje ppor. Adrian Małecki z ZK w Hrubieszowie.


CZYTAJ TAKŻE: WIĘŹNIOWIE Z HRUBIESZOWA ZATRUDNIENI JAKO MECHANICY

CZYTAJ TAKŻE: CORAZ WIĘCEJ PRACY DLA WIĘŹNIÓW

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe