Hrubieszów: Dom kultury przyjazny niepełnosprawnym. Rozpoczął się remont

  • 10.09.2018, 08:18
  • ak
Hrubieszów: Dom kultury przyjazny niepełnosprawnym. Rozpoczął się remont Fot. pixabay.com
W Hrubieszowskim Domu Kultury trwa remont. Łazienki zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a przy schodach powstanie platforma do transportu wózków inwalidzkich.

Inwestycja, o której w HDK myślano już od dawna, stała się możliwa dzięki dotacji, jakiej placówce udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dom kultury w Hrubieszowie pozyskał 62 tys. zł. Mniej więcej drugie tyle wyłoży miasto.

Dzięki temu w łazienki w HDK będą w końcu dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Ponadto przy wejściu do placówki zostanie wykonana wygodna platforma dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jeśli prace będą postępować w takim tempie jak dotychczas, to całość powinna być gotowa do końca października.

Potrzeb remontowych placówka ma znacznie więcej. Przydałoby się też zmodernizowanie sali widowiskowej. Gruntownej renowacji wymaga scena, dobrze by też było wymienić fotele na widowni. Póki co, nie ma jednak na to pieniędzy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe