Skoczkowie z Hrubieszowa wśród najlepszych

  • 05.09.2018, 07:00
  • par
Skoczkowie z Hrubieszowa wśród najlepszych
Ppor. Irena Paczek-Krawczak oraz mł. chor. rez. Rafał Zgierski reprezentowali 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy podczas Spadochronowych Mistrzostw Świata Armii CISM (międzynarodowej organizacji zajmującej się promocją sportu w wojsku). Obydwoje uzyskali najlepsze wyniki wśród skoczków polskiej reprezentacji.

Międzynarodowe zawody spadochronowe rozegrano w Szolnoku (na Węgrzech). 42. Mistrzostwa Świata Armii CISM odbyły się tam w dniach od 9 do 21 sierpnia. Jest to największa impreza w wojskowym sporcie spadochronowym na świecie. Każdego roku jest rozrywana w innym kraju członkowskim Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego. Rokrocznie bierze w nich udział reprezentacja Wojska Polskiego w spadochroniarstwie. 

W Szolnoku rywalizowały reprezentacje armii trzydziestu czterech krajów. W trzech konkurencjach (celności lądowania, akrobacji indywidualnej i akrobacji zespołowej RW-4) polskie wojsko reprezentowali kpt. Iwona Raczkiewicz, ppor. Irena Paczek-Krawczak, kpt. Kamil Knap, st. chor. sztab. Piotr Błażewicz, mł. chor. rez. Rafał Zgierski, plut. Tomasz Rapita, st. kpr. Tomasz Podstawka, st. szer. Piotr Kut, szer. Jakub Mróz

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe