Szymon Majewski na Roztoczu (FILM)

  • 19.08.2018, 07:18
  • red.
Szymon Majewski na Roztoczu (FILM) Fot. screen z facebook.com/SzymonMajewskiSam
Szymon Majewski, znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor spędzał wakacje w naszym regionie. Zawitał m.in. do Hedwiżyna pod Biłgorajem i nagrał tam film, którym w nieco przewrotny, satyryczny sposób promuje Roztocze.

"Udało się! Po wielu godzinach męczarni, zaliczania takich wyboistych dróg, ale też pięknych tras, oglądając naszą wspaniałą, piękną Polskę, w końcu trafiłem do miejscowości moich marzeń. Oto ona: Hedwiżyn" - mówi w filmowym materiale Szymon Majewski.

Co jeszcze opowiedział o tym pobycie satyryk?

Hedwiżyn ( w wersji Szymona Majewskiego Headvision) to wieś położona w powiecie biłgorajskim, w gminie Biłgoraj. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zamojskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (marzec 2011 r.) liczyła 645 mieszkańców i była szóstą co do wielkości miejscowością gminy Biłgoraj.

Hedwiżyn położony jest na Równinie Biłgorajskiej. Jest to tzw. wieś łańcuchowa, ciągnąca się na przestrzeni 2 kilometrów. Przez wieś przebiega droga wojewódzka nr 858.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 19.08.2018, 20:50
Hit him pardise & Head Vision
No jak lubilam powiat bilgorajski tak go teraz wielbię .
Pzdr
Znienawidzona przez ww. Hetmanka ?
Gość
Gość 19.08.2018, 13:15
A ten P.....c tu poco niech se siedzi domu i nie kompromituje się..
jkl
jkl 25.08.2018, 19:23
Dziad się lansuje co tu gadać ,wszędzie był gówno widział

Pozostałe