W Zawadzie pamiętają o Wojtaszku

  • 11.08.2016, 12:11 (aktualizacja 11.08.2016, 12:16)
  • tomt
W Zawadzie pamiętają o Wojtaszku Tomasz Tomczewski
"Ludzie nie umierają, dopóki żyją w naszej pamięci i sercach". Aż pięćdziesiąt drużyn wzięło udział w czterodniowym piłkarskim Turnieju im. Jana Wojtaszka, który miał miejsce w Zawadzie.

Od czwartku do niedzieli (04-07.08)  rozegrano aż 158 meczów, a na dwóch boiskach zaprezentowało się ponad pół tysiąca zawodników od lat siedmiu do niemal siedemdziesięciu.

Aby uczcić pamięć "Małego Jasia" – miłośnika piłki nożnej i wieloletniego działacza Echa,  przyjechały do Zawady drużyny z różnych stron Polski.

 – Możemy się pochwalić, że gościliśmy Ajax – śmiał się kierownik Gryfu Mariusz Sokołowski, wspominając zespół z Radomia właśnie o takiej nazwie. – Nasi goście byli bardzo zadowoleni i już zapowiedzieli, że w przyszłym roku pojawią się z kilkoma drużynami.

W najmłodszych kategoriach wiekowych (2008 i 2006) nie wyłaniano zwycięzców. Wśród drużyn "starszych" rywalizacja o puchary i medale trwała jednak w najlepsze.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

2004 i młodsi: 1. AMSPN Hetman Zamość, 2. Ludwiniak Lublin, 3. Kryształ Werbkowice.

Król strzelców: Kacper Brzyski (Ludwniak) – 10 bramek. Najlepszy bramkarz: Grzegorz Wszoła (AMSPN Hetman), najlepszy zawodnik: Bartosz Łyś (STS Gryf).

2002 i młodsi. 1. AMSPN Hetman Zamość, 2. Omega Stary Zamość, 3. Ostoja Skierbieszów. Król strzelców: Damian Dołba (Gaudium Zamość) – 9 bramek. Najlepszy bramkarz: Piotr Broniewski (Włókniarz Frampol), najlepszy zawodnik: Jarosław Baran (Omega).

2000 i młodsi: 1. Gryf Gminy Zamość I, 2. Gaudium Zamość, 3. Roztocze Szczebrzeszyn. Król strzelców: Łukasz Blicharz – Gryf I – 6 bramek. Najlepszy bramkarz: Artur Koper (Szumu), najlepszy zawodnik: Patryk Kierepka – Gryf I.

 

Pełna relacja w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia".

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe