Suchowiczteam tuż za podium w wojewódzkich mistrzostwach

  • 25.07.2018, 12:00
  • ak
Suchowiczteam tuż za podium w wojewódzkich mistrzostwach Fot. UKS Suchowiczteam
To był ich debiutancki start, więc czwarte miejsce, choć przez wielu sportowców uważane za najgorsze, należy uznać za sukces. Zawodniczki Suchowiczteam Wólka Panieńska z rocznika 2015 i młodsze znalazły się tu za podium Wojewódzkich Mistrzostw Młodziczek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2017/18.

Podopieczne Wojciecha Suchowicza mogą być z siebie zadowolone, bo wysoką czwartą pozycję zajęły wśród 11 zespołów startujących w rozgrywkach. Zwłaszcza, że po podsumowaniu rundy wiosennej wyprzedziły je tylko zawodniczki AZS Biała Podlaska, które awansując na szczebel centralny zostały Mistrzyniami Polski w tej kategorii wiekowej.

W turniejach ligowych młode piłkarki z Wólki Panieńskiej zwyciężyły w jedenastu meczach, zremisowały w sześciu i doznały zaledwie trzech porażek. Strzeliły w tych spotkaniach 42 bramki, a straciły tylko 10.

Drużynę młodziczek Suchowiczteam w rozgrywkach reprezentowały: Wiktoria Siekierda, Maja Kudyk /1 gol/, Zuzanna Wilk, Maria Terlecka, Marta Sierkowska /1/, Roksana Kozłowska /2/, Oliwia Bzówka z Gminy Zamość oraz Diana Bartko /9/, Dominika Bartko, Amelia Rugała /8/, Karolina Muzyczuk /8/, Paulina Bazylak /2/, Zuzanna Gitner, Wiktoria Ciurysek, Julia Pliżga, Jagoda Wróbel /2/, Aleksandra Bednarz, Martyna Nowosad /6/, Michalina Litwajtis. Marcin Siekierda – Kierownik drużyny.

Podopieczne Wojciecha Suchowicza odniosły też sukcesy indywidualne. Paulina Bazylak otrzymała wyróżnienie LZPN, a wraz z Amelią Rugałą także powołanie do kadry młodziczek LZPN oraz na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe