Kawalerzyści zjadą na weekend do Hrubieszowa

  • 13.07.2018, 08:34
  • ak
Kawalerzyści zjadą na weekend do Hrubieszowa Fot. UM Hrubieszów/Archiwum
Święto Strzelca Konnego - Memoriał 2. Pułku Strzelców Konnych to wydarzenie, które w ten weekend (14-15 lipca) odbędzie się w Hrubieszowie. Nad Huczwę zjadą najlepsi kawalerzyści z całej Polski.

Formalnie impreza zaczyna się dzisiaj. Jednak piątek to tylko dzień na rejestrację uczestników. Właściwa część wydarzenia rozpocznie się jutro o godz. 10 od konkursów ujeżdżania, strzelanie z karabinka i terenowego crossu. W niedzielę uczestnicy rywalizować mają w skokach przez przeszkody oraz konkursie władania konno lancą i szablą. 

Oficjalnie otwarcie Święta Pułkowego 2. Pułku Strzelców Konnych rozpocznie się w sobotę o godz. 19 mszą świętą w kościele garnizonowym. Po nabożeństwie przy obelisku na terenie 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego odbędzie się apel poległych.

Na niedzielę, poza konkursami, zaplanowano również (w godz. 9-17.30) piknik kawaleryjski z pokazami dynamicznymi zwiadowców 2 HPR i prezentacją zabytkowych pojazdów wojskowych Fundacji Niepodległości. 

Honorowym patronem kawaleryjskiego weekendu w Hrubieszowie jest Prezydent RP Andrzej Duda, a organizatorami: Stowarzyszenie Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych, Miasto Hrubieszów, Fundacja Niepodległości i 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe