Policjanci nad zalewem w Biszczy. Edukowali dużych i małych (ZDJĘCIA)

  • 09.07.2018, 14:06 (aktualizacja 11.07.2018, 12:23)
  • ak
Policjanci nad zalewem w Biszczy. Edukowali dużych i małych (ZDJĘCIA) Fot. KPP Biłgoraj
Każda okazja jest dobra, aby dorosłym i dzieciom przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Biłgorajscy policjanci z posterunku w Potoku Górnym w tym właśnie celu wybrali się w weekend do Biszczy, gdzie nad zalewem odbywały się „Dnia miodu i pieroga”.

Impreza przyciągnęła wiele osób, często całe rodziny, dlatego mundurowi mieli komu przekazywać porady na czas wakacyjnego wypoczynku. Razem z ratownikiem medycznym mundurowi ćwiczyli z dziećmi i  dorosłymi, jak postępować, gdy trzeba ratować ludzkie życie. Mówili czym jest pierwsza pomoc i jakie obowiązki ratownicze spoczywają na osobach postronnych. Podpowiadali również, jak postępować z osobą poszkodowaną, oczekując na przyjazd karetki.

– W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad...wodą” policjanci wykonywali na fantomie resuscytację osoby dorosłej, która przestała oddychać a także resuscytację  osoby, która nie oddycha z powodu podtopienia. Ponadto stróże prawa omówili, jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą. Policjanci  przypomnieli o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach zbiorników wodnych – podsumowuje Agnieszka Pintal z biłgorajskiej policji.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe