Kartograficzne Zamostiana - niezwykła publikacja

  • 3.07.2018, 12:20 (aktualizacja 03.07.2018 12:23)
  • Bogdan Nowak
Kartograficzne Zamostiana - niezwykła publikacja Fot. Bogdan Nowak
Właśnie ukazała się bardzo ciekawa pozycja wydawnicza. "Kartograficzne Zamostiana" warto nie tylko zobaczyć, ale też zgłębić.

Dostałem przed chwilą niezwykły, bardzo cenny przedmiot. To album (a właściwie monografia) pt. Kartograficzne Zamostiana. Dzieło zostało przygotowane i opisane przez Wojciecha Przegona i Jakuba Żygawskiego. To coś pięknego! Naprawdę! Dlaczego?

Do rąk czytelników trafiła właśnie obszerna dokumentacja kartograficzna Zamościa i okolic z lat 1580-2018! I to w świetnej szacie graficznej. W książce znalazły się także m.in. reprodukcje starych obrazów i rysunków związanych z Zamościem, recenzje naukowe, różne wykazy i m.in. spisy materiałów. To widzę teraz, tak na gorąco (piszę jak widać w silnych emocjach i z wypiekami na twarzy).

Nie wiem jeszcze czy ten album trafi, lub już trafił, do normalnej dystrybucji (mam nadzieję, że tak jest), ale miłośnicy architektury i historii Zamojszczyzny powinni go mieć na swoich półkach. Ja się właśnie w te niezwykłe, fantastyczne "szpargały" zakopuję. I nie wiem kiedy z nich wyjdę. W najbliższym czasie na to się nie zanosi...

Bogdan Nowak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe