Trzeszczany: Są razem od pół wieku. Te pary świętowały złote gody

  • 29.05.2018, 13:30
  • ak
Trzeszczany: Są razem od pół wieku. Te pary świętowały złote gody Fot. GOK Trzeszczany/facebook
50 lat, a nawet więcej - tak długo wytrwało w małżeństwie ponad dwadzieścia par z gminy Trzeszczany. Niedawno zorganizowano dla nich uroczystość złotych godów.

Bohaterami tego święta byli: .Teresa i Stanisław Bartosiukowie, Danuta i Mieczysław Baranowie, Izabela i Jan Darukowie, Maria i Stanisław Folusz owie, Justyna i Romuald Karpiukowie, Janina i Jan Koziełowie, Stanisława i Witalis Kulikowie, Krystyna i Józef Lipianowie, Helena i Andrzej Litwiakowie, Irena i Bolesław Litwiniukowie, Krystyna i Zygmunt Najczukowie, Mieczysława i Jan Narolscy, Alina i Stanisław Piotrowscy, Janina i Józef Pomiankiewiczowie, Izabela i Jan Rędziowie, Halina i Piotr Smalejowie, Anna i Czesław Sobczukowie, Maria i Jan Stepaniukowie, Jadwiga i Julian Szewczykowie, Henryka i Stanisław Wójciukowie, Czesława i Eugeniusz Wysoccy, Kamila i Tadeusz Żarkowie.

Jubileusz rozpoczął się od mszy św. w kościele parafialnym w Trzeszczanach. Następnie, już w świetlicy jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył wójt Stanisław Czarnota.

Życzenia małżonkom składał szef samorządu, ale też m.in. przewodniczący Rady Gminy Mariusz Pietnowski, księża, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aneta Karpiuk.

Po części oficjalnej na wszystkich oczekiwał tort, lampka szampana i „Sto lat" odśpiewane przez wszystkich gości przy wsparciu Kapeli Ostrowiacy. 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 05.06.2018, 08:31
W 2016 r. w tym kościele 72-gą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Zarkowie... niestety oboje zmarli w zeszłym roku, ale pozostawili po sobie piękne wspomnienia i wspaniały przykład, że można razem przeżyć 72 lata, dokładnie tak, jak sie ślubowało.

Pozostałe