Gm. Tomaszów Lubelski: Domki dla pszczół przy szkołach. Bo to owady pożyteczne (ZDJĘCIA)

  • 17.05.2018, 13:12
  • ak
Gm. Tomaszów Lubelski: Domki dla pszczół przy szkołach. Bo to owady pożyteczne (ZDJĘCIA) Fot. UG Tomaszów Lubelski
Świetna akcja w gminie Tomaszów Lubelski. Dzięki współpracy samorządu i Gminnego Ośrodka Kultury z firmą SVZ przy szkołach powstały ogródki dla owadów pożytecznych.

Uczniowie podstawówek z gminy Tomaszów Lubelski brali wcześniej udział w specjalnych lekcjach, podczas których uczyli się o tym, które owady są pożyteczne i co dobrego mogą zrobić. Dzieci tworzyły też dla latających stworzeń specjalne miejsca przy swoich szkołach.

W ostatni wtorek (15 maja) do każdej z placówek dotarła komisja. W jej skład weszły: Małgorzata Podbilska z SVZ, Teresa Wysocka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Kinga Łuczak, dyrektor GOK Podhorce. Uczniowie, którzy wzięli udział w szkoleniu o owadach pożytecznych otrzymali od sponsora projektu upominki.

Wszystkie przyszkolne ogródki dla owadów zostały ocenione na 5+.

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe