Zamość: Akcja krwiodawstwa na Rynku Wielkim. Krew oddano w hołdzie bohaterom [ZDJĘCIA]
W niedzielę, 4 maja, na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się wyjątkowa akcja krwiodawstwa, zorganizowana ku pamięci bohaterów Powstania Zamojskiego. Mieszkańcy miasta i regionu oddawali krew, by uczcić pamięć bohaterów oraz pomóc potrzebującym.
Inicjatywa, zorganizowana przez Fundację Societas Vitae (SoVi) oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, spotkała się z dużym zainteresowaniem. – Nie każdy może być bohaterem wojennym, ale każdy może być bohaterem dla drugiego człowieka – przypominała przed akcją Patrycja Zwolan, prezes Fundacji SoVi.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zamojski oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Każdy, kto spełniał wymagania zdrowotne i oddał krew, otrzymał pamiątkową koszulkę oraz wziął udział w losowaniu atrakcyjnych voucherów.
Wydarzeniu towarzyszył koncert pieśni z czasów Powstania Zamojskiego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Akademii Wokalnej Magdaleny Stopy. Na uczestników czekały również inne atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia.
Akcja odbyła się pod patronatem medialnym „Kroniki Tygodnia”.
Napisz komentarz
Komentarze