Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:41
Reklama

PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI

Zamość: To może być Twoje miejsce na ziemi
Zamość: To może być Twoje miejsce na ziemi

Nowoczesne budownictwo, komfort, cisza, a jednocześnie dobry dojazd do centrum miasta – to atuty nowej inwestycji przy ul. Wiejskiej 28 w Zamościu. To idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin, par i singli. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż mieszkań.

Wczoraj, 07:12
Wakacje kredytowe. Czy to mi się opłaca?
Wakacje kredytowe. Czy to mi się opłaca?

Zaczyna funkcjonować ustawa wprowadzająca wakacje kredytowe. Kto i na jakich zasadach może zatrzymać spłatę rat? Agent Północ Nieruchomości radzi, jak skorzystać z rozwiązania, aby było faktyczną ulgą.  Ustawa jest próbą pomocy osobom, których raty kredytów wzrosły z powodu podnoszenia stóp procentowych. Z wakacji kredytowych może skorzystać każdy posiadający zobowiązanie bankowe zaciągnięte przed 1 lipca 2022 r., ale tylko w przypadku gdy termin zakończenia kredytowania przypada co najmniej 6 miesięcy po tej dacie.

03.08.2022 13:15    3
Podnieś wartość nieruchomości z programem „Ciepłe mieszkanie”
Podnieś wartość nieruchomości z programem „Ciepłe mieszkanie”

Właściciele lub współwłaściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, którzy sami ogrzewają swoje lokale, jeszcze w tym roku będą mogli podnieść wartość swoich nieruchomości. Wszystko dzięki nowemu programowi rządowemu "Ciepłe mieszkanie". Pieniądze będą mogli przeznaczyć m.in. na wymianę starych pieców lub okien.

14.07.2022 09:00
W tym roku wydasz więcej na budowę domu
W tym roku wydasz więcej na budowę domu

Budowa domu to duża inwestycja. W 2022 r. inwestorzy odczuli wzrost cen materiałów i słabą dostępność fachowców. Nierzadko przekroczyli też budżet przeznaczony na ekipę budowlaną. Do tego postawienie domu w tym roku kosztuje od 42000 zł do nawet 58 000 zł więcej niż rok temu, w zależności od metrażu.

06.07.2022 14:43    3
Jak sprzedać nieruchomość komercyjną?
Jak sprzedać nieruchomość komercyjną?

Mieszkanie w kamienicy, piętro w biurowcu lub lokal usługowy? Takie nieruchomości pojawiają się w ogłoszeniach sprzedaży skierowanych do firm lub osób, które planują założyć działalność gospodarczą. Segment komercyjny na rynku nieruchomości jest równie duży jak mieszkaniowy. Agent Północ Nieruchomości w Zamościu podpowiada, jak sprzedać taką nieruchomość.

10.06.2022 08:45
Wyższe limity dla kredytów z dopłatą
Wyższe limity dla kredytów z dopłatą

Już niedługo będzie można uzyskać kredyt bez wkładu własnego i z dopłatą. Problemem będą jednak niskie limity cen mieszkań, pozwalające uzyskać kredyt. Według NBP ceny transakcyjne nowych mieszkań wzrosły o 19 proc. rok do roku, a używanych o 15 proc. r/r. To sprawi, że w wielu miastach trudno będzie znaleźć lokal w takiej cenie, która będzie niższa, niż limit pozwalający uzyskać preferencyjny kredyt. Na szczęście niedługo limity mają zostać podwyższone.

27.05.2022 07:00
Mieszkanie bez wkładu własnego
Mieszkanie bez wkładu własnego

Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków. Jedną z przeszkód utrudniających jego spełnienie jest wkład własny, bo zgromadzenia tak dużej kwoty nie jest proste. Od 27 maja ma być łatwiej.

18.05.2022 09:00
Kupujemy mieszkanie u dewelopera
Kupujemy mieszkanie u dewelopera

Chcecie się dowiedzieć, jak krok po kroku wygląda proces kupna mieszkania na rynku pierwotnym? Agent Północ Nieruchomości w Zamościu zapytał o to dewelopera Macieja Romaniuka, który reprezentuje Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk. Firma działa na rynku budowlanym od ponad 25 lat.

11.05.2022 10:15    1
Oprocentowanie stałe czy zmienne?
Oprocentowanie stałe czy zmienne?

Około 50 procent nieruchomości jest finansowana za pomocą kredytu hipotecznego. Raty kredytów w ostatnim czasie bardzo mocno wzrosły. Wiele osób zastanawia się, jakie oprocentowanie wybrać, zaciągając kredyt hipoteczny – stałe czy zmienne. Zapytaliśmy eksperta.

06.05.2022 10:30
Pytań o kredyt ciąg dalszy
Pytań o kredyt ciąg dalszy

Jakiś czas temu publikowaliśmy rozmowę naszych agentów z Północ Nieruchomości w Zamościu z ekspertem kredytowym, przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko. Odpowiadała na pytania, jakie są możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę. W tej części rozmowy agent z Zamościa pyta m.in. o to, czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, kiedy kredytobiorca otrzymuje harmonogram spłaty kredytu, czy może swoje zobowiązanie wcześniej spłacić i ile kosztuje doradztwo eksperta kredytowego w zaciągnięciu kredytu hipotecznego.

21.04.2022 12:10
Działania marketingowe zwiększające szansę na sprzedaż nieruchomości
Działania marketingowe zwiększające szansę na sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż mieszkania, domu, działki lub innej nieruchomości to złożony proces. Sprzedającego czeka wiele pułapek, wynikających nie tylko z braku znajomości rynku, ale też prawa i marketingu. W tym artykule podpowiadamy, jakie zastosować działania marketingowe, aby ułatwić sobie sprzedaż nieruchomości.

08.04.2022 10:00
Kredyt hipoteczny – rozmowa z ekspertem
Kredyt hipoteczny – rozmowa z ekspertem

Agenci Północ Nieruchomości zapytali eksperta kredytowego grupy ANG S.A. Anną Bobko, jakie będą możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu, jak obliczyć ratę oraz jakie dokumenty są potrzebne przy składaniu wnioski o kredyt. W tym artykule prezentujemy pierwszą część rozmowy.

05.04.2022 11:00
Pośrednicy dla Ukrainy
Pośrednicy dla Ukrainy

Agenci z Północ Nieruchomości w Zamościu włączyli się w ogólnopolską akcję „Pośrednicy dla Ukrainy”. Jednomyślnie podjęli decyzję o nieodpłatnej pomocy wszystkim osobom, które chcą wynająć lokale rodzinom dotkniętym wojną na Ukrainie. Założyli też grupę na Facebooku „Pośrednicy dla Ukrainy / miasto Zamość / powiat zamojski”.

09.03.2022 12:00    1    1
Kupując działkę, wyłącz emocje
Kupując działkę, wyłącz emocje

Co może przeszkadzać w kupnie domu lub działki? Często są to nasze emocje. Agent Północ Nieruchomości w Zamościu radzi, aby do kupna nieruchomości podejść z tak zwaną zimną głową i racjonalnym myśleniem. Hold your horses! Emocje trzymaj na wodzy!

15.02.2022 09:06
AGENT RADZI: Jak pokazać atrakcyjną nieruchomość?
AGENT RADZI: Jak pokazać atrakcyjną nieruchomość?

Dobry agent nieruchomości koordynuje cały proces kupna-sprzedaży. Na każdym etapie stara się maksymalnie wykorzystać dostępne mu narzędzia. Tak dzieje się także w przypadku przygotowywania oferty, do czego coraz częściej wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania.

03.02.2022 09:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościakTreść komentarza: co ci się nie POdoba ubeku ?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:39Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: PfffTreść komentarza: Większych bzdur dawno nie słyszałem, aż jakoś ciężko mi to nawet skomentować, lepiej przemilczeć głupotę władz....Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:14Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Ortografia u pani leży, pani Kasiu ;)Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:12Źródło komentarza: Pride of Poland 2022. Jakie konie idą na sprzedaż podczas sławnej aukcji. ZdjęciaAutor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystać
Reklama
Reklama