MDK do niedawna funkcjonował w wynajętych pomieszczeniach Spółdzielni Mieszkaniowej Łada przy ul. Nadstawnej. Od września placówka mieści się w położonym przy ul. Wira Bartoszewskiego budynku po byłym Kolegium UMCS. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się 17 listopada. – Propozycja przeniesienia naszej placówki była dla nas miłym i długo oczekiwanym zaskoczeniem – powiedziała podczas uroczystości Renata Socha, dyrektor MDK-u w Biłgoraju. – Obecnie mamy do dyspozycji bardziej przestronne pomieszczenia do pracy z dziećmi i młodzieżą.
W imieniu powiatu nowej siedziby gratulował wicestarosta biłgorajski Jarosław Piskorski. Do życzeń przyłączyli się także poseł Piotr Olszówka, burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, wójt gm. Biłgoraj Wiesław Różyński oraz dyrektorzy biłgorajskich szkół i kierownicy zaprzyjaźnionych jednostek.
Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej w obiekcie przy ul. Wira Bartoszewskiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych (do niedawna placówka nazywała się "Zespół Szkolno-Rewalidacyjny") w Biłgoraju.
Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze