Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:22
Reklama

Gm. Tyszowce: Niech Angelika przytuli córeczkę

Angelika Zińkiewicz walczy o powrót do zdrowia. W pomoc włączyli się sołtysi z gminy Tyszowce.
Gm. Tyszowce: Niech Angelika przytuli córeczkę

Marcin i Angelika Zińkiewicz z Hrubieszowa czekali z utęsknieniem na narodziny pierwszej córki. Dziewczynka urodziła się zdrowa. Kilka godzin później zaczęło się dziać coś złego. Angelika straciła przytomność. Od dwóch miesięcy jest w tym stanie. Rodzina zbiera pieniądze na jej leczenie i rehabilitację.

Angelika i Marcin cieszyli się z tych narodzin. Małżeństwem są od czterech lat. Pobrali się w walentynki. Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że Angelika zaszła w ciążę. Ciąża przebiegała bez powikłań. Poród nastąpił 29 kwietnia, przez cesarskie cięcie w szpitalu w Hrubieszowie. Urodziła się śliczna dziewczynka – Ola.  

 – Tak bardzo cieszyli z tych narodzin. Zresztą jak cała nasza rodzina – mówi Mariola Wasyluk z Przewala w gminie Tyszowce, siostra Angeliki.

Kilka godzin później ze zdrowiem Angeliki zaczęło dziać się coś złego. Dostała drgawek. A potem straciła przytomność. Przewieziono ją na oddział intensywnej opieki medycznej. Badania wykazały, że ma krwiaka śródmózgowego lewej półkuli z przebiciem do układu komorowego.

 – Nikt nam nie wytłumaczył do końca co się stało. Siostra miała cesarkę w znieczuleniu oponowym. Po porodzie miała wysokie ciśnienie i doszło do pęknięcia naczynek krwionośnych w mózgu – mówi siostra.

 

Na pomoc do Lublina

Lekarze w Hrubieszowie niewiele mogli zrobić. 3 maja Angelikę, będącą w już śpiączce farmakologicznej, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowano do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie. Trafiła na oddział neurochirurgii. Przeszła operację. Potem przez trzy tygodnie leżała na oddziale go intensywnej terapii medycznej. Została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej.


Pieniądze na pomoc można wpłacać na konto Fundacji Światło nr 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem: "Dla Angeliki Zińkiewicz".

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
duzo 14.07.2020 21:49
duzo duzo zdrowia

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama