Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:18
Reklama

Lachowicz kadrowicz

Mimo że Dominik Lachowicz z Sokoła Zwierzyniec spotkania z Huczwą Tyszowce do najszczęśliwszych nie zaliczy (pechowa bramka samobójcza), to jednak nie stroił fochów i bez wahania zgodził się porozmawiać z naszym dziennikarzem. A było o czym, ponieważ filigranowy gracz kilka dni wcześniej wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski osób niesłyszących po meczu z Węgrami.
Lachowicz kadrowicz
Autor: fot. Archiwum D. Lachowicza

 

W jaki sposób trafiłeś do reprezentacji?

 – To było już 5 lat temu, a duża w tym zasługa Łukasza Wróbla. Dzięki niemu znalazłem się w Spartanie Lublin, a stamtąd do kadry było już blisko. Grają z nami jeszcze bracia Przemek i Grzesiek Świstowcy, ale aktualnie są kontuzjowani.

 W Sokole grywasz najczęściej jako prawy obrońca. A jak jest w kadrze?

 – Jestem prawym pomocnikiem, ale trener próbuje mnie też ustawiać w ataku. Nie wybrzydzam jednak i staram się dawać zespołowi jak najwięcej.

Czy poziom reprezentacji można porównać do którejś z lig?

 – Ciężko to odnieść do konkretnej ligi. Na pewno jest zdecydowanie wyższy od klasy okręgowej.

Co daje Ci sportowo i pozasportowo gra w kadrze?

 – Z pewnością piłkarsko mogę się wiele nauczyć, trenując na zgrupowaniach z zawodnikami z wyższych lig. A pozasportowo dostałem możliwość zwiedzenia pięknych miast, między innymi Hanoweru i Budapesztu.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama