Głównym celem konkursu, który w środę (25 kwietnia) odbył się w Muzeum Zamojskim było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz upowszechnianie wiedzy o historii Zamościa i Zamojszczyzny, historii rodu Zamoyskich, Ordynacji Zamoyskiej, znajomość zabytków, a także wydarzeń dnia dzisiejszego.
Szkołę Podstawową nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Kacper Gąska, Szymon Drozd oraz Filip Wachowicz. Ten zespół dał z siebie wszystko i zajął pierwsze miejsce.
W zmaganiach indywidualnych, które przeprowadzone były w formie odpowiedzi ustnych Szymon Drozd zajął I miejsce (ex aequo) i zdobył nagrodę główną. Filip Wachowicz był drugi (ex aequo) i również zdobył nagrodę rzeczową. Drużynę przygotowała do konkursu nauczycielka historii Małgorzata Drozd.






![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze