piątek, 10 maja 2024 08:49

Orka płynie w dobrym kierunku

Pływacy Orki Zamość potwierdzili, że ostatnie sukcesy nie były przypadkowe. W zawodach Arena Grand Prix Polski w Lublinie podopieczni Zbigniewa Lewickiego ponownie stawali na podium, osiągając wartościowe czasy.

Autor: fot. Orka Zamość

W zmaganiach w stolicy naszego województwa wzięło udział aż 718 zawodników ze 113 klubów. Oznaczało to, że każdy ze startujących spędzał na pływalni co najmniej 10 godzin dziennie. Kibice mieli okazję zobaczyć w akcji m.in. olimpijczyków i medalistów Mistrzostw Świata i Europy – Radosław Kawęckiego i Konrada Czerniaka.

Na dystansie 200 m stylem dowolnym wśród 14-latek Katarzyna Szuper wywalczyła 6 pozycję z czasem 2:18.23, Julia Malinoś była siódma (2:18.74), a Zuzanna Sioma dwunasta (2:23.61) na 38 startujących. W tej samej konkurencji 16-letni Rafał Chyrchała zajął szesnaste miejsce z czasem 2:05.68. Julia Bednarz wygrała na 100 m stylem klasycznym (1:18.43), a Klaudia Malec przypłynęła piąta (1:20.43). Na tym samym dystansie Filip Łagoźny był czwarty (1:15.45). Szuper stanęła na najniższym stopniu podium na 50 m motylkiem (30.80), Klaudia Wróblewska była 22 (33.16), a Sioma 28 (34.31). Malinoś na 800 m stylem dowolnym uzyskała czas 9:52.17, co wystarczyło na 4 miejsce, 6 była Szuper (10:03.32), a 7 Bednarz (10:06.01). Na 100 m stylem dowolnym 4 była Szuper (1:03.06), a Malinoś tuż za nią (1:03.58). Chyrchała z czasem 57.43 w stawce 32 zawodników zajął 13 miejsce. Na 50 m stylem klasycznym srebro wywalczyła Malec (36.42), a tuż za podium wylądowała Bednarz (36.56). Drugi na tym samym dystansie był Filip Łagoźny (33.83). 200 m stylem zmiennym Malec ukończyła na 6 miejscu, Bednarz na 7 (2:35.50), Szuper na 10 (2:38.17), a Sioma na 18 (2:47.46). 400 m stylem dowolnym J. Malinoś ukończyła jako piąta (4:50.82). W pierwszej konkurencji niedzielnego poranka – 50 m stylem dowolnym – na trzecim ex aequo (28.66) uplasowały się Malinoś i Szuper. Łagoźny w tej samej konkurencji był 16 (28.63), a Chyrchała 12 (26.72). Na 200 m klasykiem druga była Bednarz (2:50.22), a 4 Malec (2:52.53) i Łagoźny (2:46.74). Na setkę motylkiem 4 dotarła do mety Szuper (1:10.82), 14 Malinoś (1:14.90), 17 Wróblewska (1:15.97), a 23 Sioma (1:17.77).

Dystans  50 m stylem grzbietowym Szuper pokonała w czasie 32.67, co dało jej 5 miejsce.

– Miejsca i czasy naszych zawodników dobrze wróżą na przyszłość. W Lublinie nie było kelnerów, a niemal w każdej konkurencji startowało po 20-30 pływaków. Na tym tle szczególnie nasze 14-latki wyglądają bardzo mocno. Nie chcę zapeszać, ale jeżeli nie przytrafią się kontuzje, to możemy liczyć się w walce o medale mistrzostw kraju – powiedział nam trener Zbigniew Lewicki.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.