Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 21:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Orka na podium Grand Prix Polski

Trenerowi Zbigniewowi Lewickiemu od kilku dni dopisuje świetny humor. A wszystko z powodu udanego występu pływaków Orki Zamość w Grand Prix Polski w Kozienicach.
Orka na podium Grand Prix Polski

Autor: fot. Orka Zamość


Co prawda w zawodach wystartowało tylko sześcioro reprezentantów zamojskiego klubu, ale każdy z nich zasłużył na ciepłe słowa.

Julia Bednarz, Julia Malinoś, Klaudia Malec, Katarzyna Szuper, Rafał Chyrchała i Filip Łagoźny to zawodnicy debiutujący na tak poważnej, ogólnopolskiej imprezie. A jednak o żadnej tremie nie mogło być mowy.

– Od kilku lat w Grand Prix Polski funkcjonuje podział na kategorie wiekowe. W praktyce wygląda to tak, że zawodnicy ścigają się w seriach bez podziału na wiek. Później wyniki klasyfikuje się według wieku w kat. 14,15,16,17-18 lat i open – wyjaśnia zasady trener Zbigniew Lewicki.

Jak radzili sobie pływacy Orki?

Julia Bednarz (14) – 5 miejsce na 400 dowolnym, 4 miejsce na 50 m klasycznym, 3 miejsce na 100 m klasycznym, 3 miejsce na 100 m zmiennym, 2 miejsce na 200 m zmiennym, 2 miejsce na 400 zmiennym.

Klaudia Malec (14) – 1 miejsce na 50 m klasycznym (rekord klubu), 1 miejsce na 100 m klasycznym (rekord klubu), 3 miejsce na 200 m klasycznym, 2 miejsce na 100 m zmiennym, 3 miejsce na 200 m klasycznym, 2 miejsce na 400 m klasycznym,7 miejsce na 400 m dowolnym.

 Julia Malinoś (14) – 2 miejsce na 50 m dowolnym, 4 miejsce na 100 m dowolnym, 3 miejsce na 400 m dowolnym, 3 miejsce na 800 m dowolnym.

 Katarzyna Szuper (14 lat) – 1 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce na 100 m dowolnym, 4 miejsce na 400 dowolnym, 2 miejsce na 50 m grzbietowym (rekord klubu), 1 miejsce na 100 m grzbietowym (rekord klubu), 1 miejsce na 100 m stylem zmiennym, 2 miejsce na 50 m motylkowym.

Filip Łagoźny (14) –2 miejsce na 50 m klasycznym, 1 miejsce na 100 m klasycznym, 2 miejsce na 200 m klasycznym, 3 miejsce na 200 m zmiennym, 5 miejsce na 50 m dowolnym, 

Rafał Chyrchała (16) – 3 miejsce na 100 m dowolnym, 8 miejsce na 50 i 200 m dowolnym, 5 miejsce na 400 dowolnym, 3 miejsce na 200 m grzbietowym.

 – Podczas zawodów Arena Grand Prix Polski prowadzona była też klasyfikacja na najlepszą zawodniczkę i zawodnika w danym stylu, biorąc pod uwagę 2 najlepsze starty. W stylu dowolnym czarta była Julia Malinoś, a piąta Katarzyna Szuper. Zdecydowanie najlepszą specjalistką stylu grzbietowego została Katarzyna Szuper. Wśród najlepszych żabkarek na miejscu drugim uplasowała się Klaudia Malec, a na trzecim Julia Bednarz. W klasyfikacji najlepszych zmiennistek druga była Julia Bednarz, a trzecia Klaudia Malec. Klasyfikację najlepszych żabkarzy wygrał Filip Łagoźny. Rafał Chyrchała uplasował się na trzecim miejscu wśród grzbiecistów – wylicza trener Zbigniew Lewicki. – W klasyfikacji generalnej, do której wliczane są 3 najlepsze starty bez względu na styl pływania, na miejscu trzecim uplasowała się Katarzyna Szuper, na piątym Julia Malinoś, na ósmym Klaudia Malec, a na dziesiątym Julia Bednarz. Wśród chłopców w tej samej klasyfikacji Filip Łagoźny zajął dziewiąte miejsce.

 

W Kozienicach wystartowało 189 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Polski 10-11 marca w Lublinie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: prącisławTreść komentarza: kiedy była parada księży w Zamościu? jakoś nie widziałem ich na ulicy manifestujących swoje zboczeniaData dodania komentarza: 20.01.2026, 16:37Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: prawda was wyzwoliTreść komentarza: mandatu nie wystawili za palenie w "kopciuchu" ? może sami popełnili wykroczenie? może niech się teraz mądrzy wypowiedzą w temacie pieców bezkalsowych? w niemczech piece kaflowe są legalne, po sprawdzeniu przez kominiarza a w Polsce nie są legalne, bo ktoś tak wymyślił.... czy jak wejdzie dyrektywa żeby na powitanie całować się w dupę, to będziecie to robić potulnie jak baranki?? pogonić folksdojczów z Polski!! może ktoś z pompą ciepła powie ile kilowatów dziennie ciągnie taka pompa w takie mrozy jak teraz?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 16:30Źródło komentarza: Gm. Radecznica: Zdesperowana 89-latka zadzwoniła pod 112. Policjanci pomogli jej rozpalić w piecuAutor komentarza: oni teżTreść komentarza: Nie wspomniałeś o kościelnych pedofilach w sukienkach.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 15:35Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Fotowoltaika też. Mówili w telewizji, nie oglądasz?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 12:58Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: małyTreść komentarza: Kto pozwala dzieciom na nieograniczony dostęp do internetu. Gdzie rodzice??Data dodania komentarza: 20.01.2026, 12:58Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: prącisławTreść komentarza: pornografię w internecie i kolorowych zboczeńców na ulicy podczas tęczowych parad, jedno jest be a drugie cacyData dodania komentarza: 20.01.2026, 11:21Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama