Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 18:41
Reklama
Reklama

Nasi księża idą jak burza przez mistrzostwa Europy!

Reprezentacja Polski Księży w halowej piłce nożnej w świetnym stylu awansowała do półfinału Mistrzostw Europy we włoskiej Brescii. W kadrze znaczące role odgrywają kapłani z diecezji zamojsko-lubaczowskiej: Paweł Derylak, Krzysztof Sosnowski, Maciej Lewandowski, Tomasz Winogrodzki.
Nasi księża idą jak burza przez mistrzostwa Europy!

Autor: Fot. Archiwum reprezentacji

W meczach grupowych nasi duchowni odnieśli komplet zwycięstw, nie tracąc bramki: Wyniki: Polska - Białoruś 6:0 (Bramki: Marcin Olszewski, Paweł Derylak, Tomasz Winogrodzki 2, Maciej Lewandowski 2). Polska - Czechy 9:0 (Edward Giemza 2, Krzysztof Sosnowski 2, Marcin Olszewski, Tomasz Winogrodzki, Mateusz Jędrocha, Paweł Derylak, ojciec Ezechiel), Polska – Austria 2:0 (Edward Giemza i Tomasz Winogrodzki).

W ćwierćfinale Reprezentacja Polski Księży pokonała zaś Chorwację 3:1 (Edward Giemza, Tomasz Winogrodzki i Maciej Lewandowski). W czwartek w półfinale nasi duchowni zmierzą się z Węgrami. W drugiej parze Portugalia zagra ze Słowacją.

- Wbrew wynikom wcale nie jest łatwo. Wszyscy uważają nas za faworytów, a to oznacza, że każda z drużyn podchodzi do meczów z nami maksymalnie zmobilizowana. Bardzo chcielibyśmy wrócić na podium. W ubiegłym roku pokonali nas przeciwnicy do spółki z... grypą. Na razie jest dobrze i mam cichą nadzieję, że tak będzie do końca - powiedział nam ks. Tomasz Winogrodzki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Archanioł 08.02.2018 19:50
Zgadzam się całkowicie z moim przedmówcą. Totalnie zamknięta grupa wzajemnej adoracji ludzi którzy nie chcą nikogo więcej dopuścić. Chore układy i ambicja z podwórka... Wygrali pięknie. Ale czas na zmiany są dużo lepsi, młodsi bardziej reprezentatywni ale bez szans na wejście do kadry.

Pytanie 08.02.2018 19:41
Jest zloto ale to od lat jest ta sama koalicja kielecko-zamojsko lubaczowska. Zadnej normalnosci. Zadnych nowych ludzi tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Czemu mistrzowie diecezji nie jada na mistrzostwa tylko uklady?

Archanioł 08.02.2018 17:14
Kibicuje Polskiej drużynie z całego serca, ale spójrzmy na zdjęcie, starsi panowie z nadwagą, bez kondycji. No może nie wszyscy, na pewno nie. Gdzie młodzi kapłani którzy fenomenalnie graja w piłkę nawet w klubach piłkarskich niższych lig, anie ma mowy żeby przebili się do reprezentacji. Kiedyś dominowaliśmy w tych zawodach z roku na rok bywa różnie.

Olimp 08.02.2018 17:11
Znam troszeczkę te klimaty, powiem tak; gdyby była naturalna selekcja i mogli by jechać grać w piłkę kapłani którzy naprawdę to potrafią to nikomu nie dalibyśmy żadnych szans. W ubiegłym roku Polacy przegrali przez kapitana który chciał się popisać przed rodziną !!!! Od lat ta sama klika, nie dopuszczają nikogo !!!

do nizej 08.02.2018 14:55
Nie ma druzyn np. Hiszpanii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii. To sa mistrzostwa Europy?

Do Aro 08.02.2018 14:52
Ksiądz to nie taki sam człowiek. Nie musi też udowadniać, że jest człowiekiem bo jest księdzem. Nie ma to nic wspólnego z tekstem, ale zdrowych chłopów poszukajcie sobie w polu.

Aro 08.02.2018 11:21
Zdziwiony zazdroscisz ze księża tez graja w pilke i osiagaja bardzo dobre wyniki? Ksiadz to taki sam czlowiek jak i ty !!!

do normalnej 08.02.2018 10:22
Nasz kraj rozslawia normalna? W jaki sposob? Chyba masz w oczach tylko zdrowych chlopow. A z mlodoscia nie przesadzaj sponsorko.

Normalna 08.02.2018 10:10
Dlaczego po co. To są młode, zdrowe chłopy jak widać wysportowane. Chcą grać - niech grają. Pójdzie im to na zdrowie, rozsławia nasz kraj a kto za to płaci? Za gorsze rzeczy płacę.

Zdziwiony 08.02.2018 01:44
Ile czasu zajmuja treningi, przygotowania, podroze i kto za to placi? I najwazniejsze po co to robic? Nie ma wazniejszych rzeczy tylko swoje hobby?

red. 07.02.2018 17:09
Poprawione. Errare humanum est. Tym razem z wrażenia.

Małgorzata 07.02.2018 16:45
Ze Szwecją? Chyba Słowacją!

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz Cena: 215000 PLNSprzedam przytulną kawalerkę o powierzchni 29 m², zlokalizowaną na I piętrze w budynku przy ul. Dąbrowskiego w Zamościu. To mieszkanie ma wszystko, czego trzeba do komfortowego życia – albo jako gotowy już lokal pod wynajem. Układ mieszkania- Salon- Kuchnia- Łazienka z WC- Przedpokój  Dlaczego warto Lokalizacja – mieszkanie znajduje się niedaleko ważnej jednostki wojskowej, co zapewnia stały popyt na najem. Dobry dojazd i bliskość punktów usługowych.Niski czynsz – wspólnota, niskie koszty utrzymania – idealnie nadaje się pod inwestycję.Gotowy lokal pod wynajem / dla singla lub pary – kompaktowy metraż, prosty układ i lokalizacja gwarantują szybki najem. Dla kogo- Inwestorzy – szukasz mieszkania, które szybko wynajmiesz? To idealna opcja.- Singiel lub para – kompaktowa przestrzeń, minimalne koszty utrzymania, blisko centrum i atrakcyjnej infrastruktury.Zainteresowany? Zapraszam na prezentację, w trakcie której można zobaczyć potencjał nieruchomości.Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj – zadzwoń już dziś! Tomasz JuszczakDoradca ds. nieruchomościtel. 504 288 990e-mail: [email protected]ółnoc Nieruchomości ZamośćData dodania ogłoszenia: 03.12.2025Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Cena: Do negocjacjiKoniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/Data dodania ogłoszenia: 02.12.2025Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HeheTreść komentarza: Jakiej płci beł zwycięźcaData dodania komentarza: 15.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Mister AWF 2025 wybrany! Prezentujemy zwycięzcę i uczestników [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO]Autor komentarza: Ale jajaTreść komentarza: Uśmiechnięci mamy to ręce w góręData dodania komentarza: 15.12.2025, 14:07Źródło komentarza: Opłata paliwowa w górę. Ile wzrosną ceny na stacjach?Autor komentarza: HahaTreść komentarza: Kiermasz przy HDK vel domu przyjaźni POlsko radzieckiej pamiętamy obecną i wcześniejszą KOMUNĘData dodania komentarza: 15.12.2025, 14:03Źródło komentarza: Hrubieszów poczuł magię świąt. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]Autor komentarza: BellaTreść komentarza: Pusta jesteś dziewczyno z pasją.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 13:58Źródło komentarza: Artysta fotografik i społecznik. Marek Ryś, kolejnym bohaterem cyklu „Pasjonaci z Gminy Trzeszczany”Autor komentarza: ciemność widzęTreść komentarza: No, "nie będzie nam ktoś mówił, że czarne jest czarne a białe jest białe"- Kaczyński.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 10:36Źródło komentarza: Masłomęcz: Minister rozmawiała z rolnikami pod HrubieszowemAutor komentarza: cwaniakiTreść komentarza: Krzyczeliście, że "nie potrzebujemy jałmużny" czyli dotacjom z UE, a teraz chcecie znowu pieniędzy ???? ogarnijcie się !!!Data dodania komentarza: 15.12.2025, 10:33Źródło komentarza: Masłomęcz: Minister rozmawiała z rolnikami pod Hrubieszowem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama