Władze miasta zapewniają, że chcą, aby lodowisko na parkowym stawie zostało otwarte. Miejsce zostało do tego przygotowane.
– Jesienią pozostawiono na dnie obiektu kilkadziesiąt cm wody. Wykonano i ustawiono drewniane schodki ułatwiające wejście na staw – informuje Marek Gajewski, rzecznik prezydenta Zamościa.
Dodaje, że ślizgawka zostanie otwarta, jeżeli grubość lodu osiągnie wymagane 10 cm. Bo tylko w takiej sytuacji będzie można bezpiecznie jeździć po stawie na łyżwach.
– Takie warunki panowały krótko, tylko na początku ubiegłego tygodnia. Aktualnie, z uwagi na temperaturę, wokół stawu zamontowano tablice z zakazem wstępu – relacjonuje Gajewski i apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności.



![Spotkanie opłatkowe w DPS w Tyszowcach zorganizowane przez Stowarzyszenie "Samarytanin" [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w DPS w Tyszowcach zorganizowane przez Stowarzyszenie "Samarytanin" [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/20/sm-4x3-spotkanie-oplatkowe-w-dps-w-tyszowcach-zorganizowane-przez-stowarzyszenie-samarytanin-zdjecia-1768900871-12.jpg)



![Wierzą, że poświęcona woda uzdrawia. Zobacz Święto Jordanu nad Bugiem [GALERIA ZDJĘĆ, FILM] Duchowny dokonał obrzędu trzykrotnego zanurzenia krzyża w wodach rzeki. Według tradycji, akt ten ma przywrócić wodzie jej pierwotną czystość i sprowadzić na nią Boże Błogosławieństwo](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-slawatycze-wierza-ze-poswiecona-woda-uzdrawia-galeria-zdjec-film-1768915128.jpg)














Napisz komentarz
Komentarze