Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 12:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: O Hannie Chrzanowskiej w Civitas Christiana - zaproszenie na wykład

Kim była Hanna Chrzanowska? Czemu poświęciła swoje życie? Co łączyło ją z Karolem Wojtyłą? Odpowiedzi an te i wiele innych pytań przyniesie wykład Mariusza Kiełba, który odbędzie się w Zamościu w najbliższą środę (29 listopada).
Zamość: O Hannie Chrzanowskiej w Civitas Christiana - zaproszenie na wykład

Autor: Fot. Wikimedia Commons

Do udziału w spotkaniu "Hanna Chrzanowska. Siostra naszego Boga. Czcigodna Służebnica Boża" zachęca i zaprasza do swojej siedziby Stowarzyszenie Civitas Christiana (ul. Ormiańska 1). Początek wykładu o godz. 16.30.

Hanna Chrzanowska współpracowała z biskupem Karolem Wojtyłą w latach 1957 - 1973 organizując tzw. pielęgniarstwo parafialne w Krakowie i w parafiach sąsiednich. Przyszły papież bardzo cenił sobie jej zaangażowanie i talenty w działalności na rzecz osób chronicznie chorych i niepełnosprawnych. Działalność ta, rozpoczęta jeszcze przed Soborem Watykańskim II, wpisała się w jego późniejsze ustalenia w tym wypadku w ważną rolę laikatu w ewangelizację i wcielanie wartości chrześcijańskich czynem.

– Jan Paweł II niejednokrotnie wracał w swoich wspomnieniach do Hanny Chrzanowskiej. Dawał ją za wzór wykorzystywania i rozwoju talentów danych od Boga i umiejętności pomagania bliźnim i organizowania pomocy na wielką skalę w oparciu o wzory zaczerpnięte z Ewangelii. W lipcu b.r. Papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny – przypomina Łukasz Kot, prezes Civitas Christiana w Zamościu, zapraszając na środowe spotkanie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiwiTreść komentarza: Jesteś głupiData dodania komentarza: 6.03.2026, 22:11Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zaślepiona KOMUNA zaciekle atakuje atakuje zatankujcie za 5.19 TfuSSka obietnice 100 bajerów dla Lemingów i frajerów.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:16Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?Autor komentarza: RiotTreść komentarza: Różę Pamiętamy!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:12Źródło komentarza: IPN ostrzega przed "neokomunizmem" w Zamościu. Padły mocne słowa o "działaniu na rzecz Kremla"Autor komentarza: zapamietajTreść komentarza: Szanowni internauci do koryta to się pchaja i mocno trzymaja PSL owcyData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:52Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: TOLEKTreść komentarza: Polaku mały włącz myślenie myślenie nie boli każdy może pisać gdzie mu się podobaData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Hetman Zamość rozbił bank, a kibice postawili na Padwę. Za nami pierwszy Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Miejscowy,Treść komentarza: Wlasnie naPISales o sobie dziadu kalwaryjski . Jestes pachołkiem PiSlamu. Widocznie zrozumiałeś !Data dodania komentarza: 6.03.2026, 13:46Źródło komentarza: Zamość: Konferencja poświęcona Róży Luksemburg w 155. rocznicę jej urodzin [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama