Dobrą okazją do omówienia trendów na rynku pracy była wizyta Stanisława Szweda, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Minister Szwed pojawił się najpierw w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zamościu.
- Dobra działalność i efektywność Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu została zauważona w ministerstwie i będzie nagrodzona - mówił podczas konferencji prasowej minister Szwed.
Następnie wraz z przedstawicielami władz samorządowych minister udał się do hotelu Artis, gdzie odbył się panel dyskusyjny.
Organizatorami konferencji był zamojski PUP, a także Unia Szefów Firm Zamojszczyzny. Dyskusję prowadził Bogusław Klimczuk, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.
Wszyscy prelegenci zwracali uwagę na tendencję spadkową, jeśli chodzi o liczbę osób pozostających bez pracy. W Polsce średnia stopa bezrobocia kształtuje się obecnie na poziomie 7 procent, natomiast w województwie lubelskim wskaźnik ten wynosi 8,9 procent.
Doskonale zorientowany w lokalnym rynku pracy Marian Hawrylak, dyrektor PUP-u w Zamościu, wskazywał na czynniki wpływające obecnie na kwestię zatrudnienia...

![Spotkanie opłatkowe w DPS w Tyszowcach zorganizowane przez Stowarzyszenie "Samarytanin" [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w DPS w Tyszowcach zorganizowane przez Stowarzyszenie "Samarytanin" [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/20/sm-4x3-spotkanie-oplatkowe-w-dps-w-tyszowcach-zorganizowane-przez-stowarzyszenie-samarytanin-zdjecia-1768900871-12.jpg)

![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze