Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:17
Reklama

Terytorialsi złożyli przysięgę na Rynku Wielkim (ZDJĘCIA, FILMY)

Kilkuset żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej z 25. batalionu lekkiej piechoty wchodzącego w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło dzisiaj przysięgę na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas uroczystości odbyła się też prezentacja uzbrojenia i wojskowa parada. Nie obyło się bez niespodzianek. Dwaj żołnierze postanowili... poprosić swoje dziewczyny o rękę. Oświadczyny oczywiście zostały przyjęte.
Terytorialsi złożyli przysięgę na Rynku Wielkim (ZDJĘCIA, FILMY)
Autor: Anna Szewc

 

Przysięga żołnierzy BOT na Rynku Wielkim w Zamościu

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Po nabożeństwie żołnierze przemaszerowali na Rynek Wielki i złożyli przysięgę. 

Przysięga żołnierzy BOT na Rynku Wielkim w Zamościu

 

 

Wśród gości wydarzenia był m.in. wojewoda Przemysław Czarnek, przedstawiciele służb mundurowych regionu i oczywiście armii. Przybył też Michał Dworczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie zabrakło też rodzin i przyjaciół ślubujących dzisiaj żołnierzy.

Wszyscy, którzy składali dzisiaj przysięgę w Zamościu mają za sobą pierwsze, 16-dniowe szkolenia podstawowe. Ci, którzy w tym etapie się wyróżnili i osiągnęli najlepsze wyniki, odbierali  listy gratulacyjne z rąk dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusza Nastarowicza i wiceministra Dworczyka.

Przed świeżo upieczonymi żołnierzami jeszcze wiele pracy. Pełny cykl szkolenia jest zaplanowany na 3 lata. Pierwszy rok to nauka indywidualnych umiejętności i przetrwania na polu walki. W drugim nastąpi podział na specjalności wojskowe, a trzeci będzie etapem szkolenia zespołowego, rozwijaniem umiejętności taktycznych w zakresie walki i działania w zespole.

Dzisiejszej uroczystości towarzyszył pokaz uzbrojenia, odbyła się też wojskowa parada. Wyjątkowo sympatycznym akcentem był moment, gdy dwaj z żołnierzy poprosili wybranki swego serca o to, by zostały ich żonami. Obaj usłyszeli "tak".

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamaeko zywnosc
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cała prawda całą dobęTreść komentarza: dureń jesteś. A nawet POjebData dodania komentarza: 28.09.2022, 09:13Źródło komentarza: Limity zużycia prądu. Przychodzi rzecznik rządu do TVP i zaskakuje. Zapowiada poważne zmianyAutor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutę
Reklama
Reklama