Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 11:38
Reklama

Terytorialsi złożyli przysięgę na Rynku Wielkim (ZDJĘCIA, FILMY)

Kilkuset żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej z 25. batalionu lekkiej piechoty wchodzącego w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło dzisiaj przysięgę na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas uroczystości odbyła się też prezentacja uzbrojenia i wojskowa parada. Nie obyło się bez niespodzianek. Dwaj żołnierze postanowili... poprosić swoje dziewczyny o rękę. Oświadczyny oczywiście zostały przyjęte.
Terytorialsi złożyli przysięgę na Rynku Wielkim (ZDJĘCIA, FILMY)
Autor: Anna Szewc

 

Przysięga żołnierzy BOT na Rynku Wielkim w Zamościu

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Po nabożeństwie żołnierze przemaszerowali na Rynek Wielki i złożyli przysięgę. 

Przysięga żołnierzy BOT na Rynku Wielkim w Zamościu

 

 

Wśród gości wydarzenia był m.in. wojewoda Przemysław Czarnek, przedstawiciele służb mundurowych regionu i oczywiście armii. Przybył też Michał Dworczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie zabrakło też rodzin i przyjaciół ślubujących dzisiaj żołnierzy.

Wszyscy, którzy składali dzisiaj przysięgę w Zamościu mają za sobą pierwsze, 16-dniowe szkolenia podstawowe. Ci, którzy w tym etapie się wyróżnili i osiągnęli najlepsze wyniki, odbierali  listy gratulacyjne z rąk dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusza Nastarowicza i wiceministra Dworczyka.

Przed świeżo upieczonymi żołnierzami jeszcze wiele pracy. Pełny cykl szkolenia jest zaplanowany na 3 lata. Pierwszy rok to nauka indywidualnych umiejętności i przetrwania na polu walki. W drugim nastąpi podział na specjalności wojskowe, a trzeci będzie etapem szkolenia zespołowego, rozwijaniem umiejętności taktycznych w zakresie walki i działania w zespole.

Dzisiejszej uroczystości towarzyszył pokaz uzbrojenia, odbyła się też wojskowa parada. Wyjątkowo sympatycznym akcentem był moment, gdy dwaj z żołnierzy poprosili wybranki swego serca o to, by zostały ich żonami. Obaj usłyszeli "tak".

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama