Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 13:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Właściciel domu zdążył uciec

Zapaliła się sadza, a potem spłonął cały dom. Tragedia w Gdeszynie

Zaczęło się od pożaru sadzy w kominie – spłonął cały drewniany budynek mieszkalny. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
W wyniku pożaru w miejscowości Gdeszyn (gm. Miączyn) spłonął dom.
W wyniku pożaru w miejscowości Gdeszyn (gm. Miączyn) spłonął dom.

Autor: Straż

Zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Gdeszyn (gm. Miączyn) straż pożarna przyjęła 15 listopada o godz. 16.37.

– Gdy strażacy z OSP Horyszów jako pierwsi dotarli na miejsce, cały budynek był objęty ogniem, a z otworów okiennych i spod dachu wydobywały się gęste kłęby dymu – informuje bryg. Andrzej Szozda, zastępca komendanta miejskiego PSP w Zamościu.

W trwającej ponad 3,5 godziny akcji gaśniczej brało udział sześć strażackich pojazdów z JRG Zamość oraz OSP KSRG Horyszów, Miączyn i Grabowiec-Góra. Nie trzeba było nikogo ewakuować, ponieważ 71-letni właściciel posesji sam zdołał opuścić budynek, gdy tylko zauważył pożar.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamość: Kibic odpalił race w trakcie meczu. Natychmiast trafił przed sąd i już usłyszał wyrok

Budynek uległ spaleniu. Straty oszacowano na 100 tys. zł. 71-latek trafił na badania do szpitala, a obecni na miejscu zdarzenia pracownicy Urzędu Gminy Miączyn zapewnili, że pogorzelcem zaopiekuje się rodzina mieszkająca w tej samej miejscowości.

Strażacy przypominają o regularnym czyszczeniu przewodu kominowego i corocznym przeglądzie stanu technicznego tego przewodu. Dobrą praktyką jest również wyposażenie domu w czujnik tlenku węgla oraz czujkę dymu. Urządzenia te sygnałem akustycznym informują o zagrożeniu.

PRZECZYTAJ: Gmina Uchanie: Szedł ulicą z martwą sarną na plecach. 60-latek stanie przed sądem

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Zagłosuj na bezszczelna konfederacje i Brauna dobrze wtedy Ci zrobi ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:30 Źródło komentarza: Sachajko wydał wszystko, Dąbrowskiej-Banaszek zostało najwięcej. A Romanowski? Sprawdziliśmy poselskie biura z regionu Autor komentarza: Dzieci Treść komentarza: No ale Dzień Dziecka to ładny zrobił,na bogato , brawo , a gmina daleko w tyle byle jak . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Yfs Treść komentarza: Likwidacja cerkwi w okresie międzywojnia. Ot, taka tam polska niewinność. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 09:45 Źródło komentarza: Historyczny dzwon odkryty podczas budowy drogi w Hostynnem. Może to ślad po cerkwi
Reklama
Reklama
Reklama