Według informacji przekazanych przez służbę więzienną, osadzeni posłużyli się nielegalnie posiadanym brzeszczotem, którym przecięli kraty okienne. Następnie opuścili celę przez okno i wspięli się na dach pawilonu mieszkalnego. Ich obecność na zewnątrz zarejestrowała bariera mikrofalowa, czyli czujnik ruchu monitorujący teren zakładu. Funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku obserwatora natychmiast zauważył nieprawidłowości i poinformował dowódcę zmiany.
Na miejsce skierowano patrol służby więziennej, który w krótkim czasie ujął uciekinierów. Do zatrzymania doszło jeszcze przed tym, jak mężczyźni dotarli do pasa ochronnego otaczającego teren aresztu. Obaj byli tymczasowo aresztowani za przestępstwa o lżejszym charakterze.
PRZECZYTAJ TEŻ: Zaginął 37-latek z gminy Horodło. Policja wszczęła szeroko zakrojone działania poszukiwawcze [RYSOPIS]
Jak poinformowała rzeczniczka dyrektora generalnego służby więziennej ppłk Arleta Pęconek, w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej powołano zespół specjalistów, który prowadzi czynności sprawdzające. Ich celem jest ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia, w tym źródła pochodzenia brzeszczotu oraz ewentualnych uchybień po stronie funkcjonariuszy. Do czasu zakończenia postępowania służba więzienna nie udziela szczegółowych informacji.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że służby analizują, jak długo osadzeni mogli przygotowywać się do ucieczki i czy ktoś z personelu mógł nieświadomie ułatwić im działanie.
PRZECZYTAJ: 37-latek z Tomaszowa Lubelskiego oskarżony o gwałt. Nie przyznaje się do winy
Areszt Śledczy w Lublinie to jednostka podlegająca Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Lublinie. Przebywają tam zarówno tymczasowo aresztowani, jak i skazani mężczyźni, a także kobiety w wydzielonym oddziale. Placówka dysponuje zaawansowanym systemem zabezpieczeń, obejmującym m.in. monitoring, ogrodzenia pod napięciem oraz systemy wykrywające ruch w strefach ochronnych.

![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze