Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 02:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość
Z ostatniej chwili

Polska zamyka granicę z Białorusią. Decyzja premiera Donalda Tuska

– W nocy z czwartku na piątek granica Polski z Białorusią, w tym przejścia kolejowe, zostanie zamknięta – poinformował premier Donald Tusk przed posiedzeniem Rady Ministrów. Decyzja ma związek z rozpoczynającymi się w piątek rosyjsko-białoruskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad-2025.
Ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi odbędą się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy powiatu bialskiego, na poligonach w obwodzie brzeskim. Manewry Zapad-2025 budzą niepokój, bo poprzednie edycje często poprzedzały realne działania militarne Kremla
Ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi odbędą się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy powiatu bialskiego, na poligonach w obwodzie brzeskim. Manewry Zapad-2025 budzą niepokój, bo poprzednie edycje często poprzedzały realne działania militarne Kremla

Źródło: 18 Dywizja Zmechanizowana (X)

– W piątek rozpoczynają się bardzo agresywne, z punktu widzenia doktryny wojskowej, manewry rosyjsko-białoruskie na terenie Białorusi, bardzo blisko polskiej granicy. Ich celem w symulacjach jest m.in. słynny przesmyk suwalski – podkreślił szef rządu.

Premier zaznaczył, że Polska odpowiada na te działania, prowadząc równoległe manewry Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Wskazał również na rosnącą liczbę prowokacji ze strony Mińska i Moskwy, przywołując m.in. niedawne zatrzymanie polskiego zakonnika przez białoruskie KGB, które nazwał „prowokacją agresywną”.

PRZECZYTAJ: Żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej ćwiczą przeprawę przez Bug [WIDEO]

Tusk zapowiedział, że wszystkie resorty związane z zamknięciem granicy zostały zobowiązane do przedstawiania szczegółowych raportów dotyczących konsekwencji tej decyzji.

Ćwiczenia Zapad-2025

Według deklaracji Moskwy i Mińska, w tegorocznych manewrach, które potrwają od 12 do 16 września, udział ma wziąć około 13 tys. żołnierzy. Litewskie służby wywiadowcze podają jednak, że faktyczna liczba wojskowych będzie większa – nawet do 30 tys. – choć i tak niższa niż w poprzednich edycjach.

Wiceszef polskiego MON Paweł Zalewski podkreślał pod koniec sierpnia, że Polsce towarzyszy przekonanie, iż ćwiczeniom Zapad będzie towarzyszyć intensyfikacja działań hybrydowych, w tym wojny nerwów i kampanii dezinformacyjnych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ukraina nas ostrzegała? Nowe ustalenia w sprawie drona

Decyzja o zamknięciu granicy z Białorusią ma być jednym z elementów ochrony bezpieczeństwa państwa i odpowiedzią na rosnące napięcia w regionie.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

szok 10.09.2025 07:22
Wojnę z Białorusią to zaczął lat kilka temu ówczesny premier Morawiecki!

Józef Rambo III 09.09.2025 17:01
Słuszna koncepcja DonałT !!! Bo jakby ruscy i białorusini mieli paszporty , dowody rejestracyjne czołgów , OC i Zieloną Kartę to trzeba by było ich wpuścić !!! A tak zrobiłeś Szach Mat i nie wjadą ! Jesteś Strateg na miarę Don Kichota a może nawet na Sancho Pansa :) Jak byśmy mieli takich dwóch jak Ty to by się putin POsrał ze śmiechu !!!

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic Cena: 249000 PLNOferujemy na sprzedaż wyjątkowo atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 0,5645 ha, położoną w Werbkowicach, na południowych obrzeżach miejscowości. Nieruchomość znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie terenów zielonych oraz rzeki Huczwy.Działka położona jest przy bocznej drodze gminnej, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej oraz gospodarstw. Lokalizacja zapewnia wygodny i szybki dojazd do centrum miejscowości, a jednocześnie gwarantuje prywatność i spokój.Podstawowe informacje:Numer działki: 925Powierzchnia: 0,5645 haKształt: prostokątWymiary: ok. 60 m x 95 mUkształtowanie terenu: płaskaStan: działka nieogrodzona, obecnie w uprawie rolnejIstnieje możliwość podziału na mniejsze działkiPrzeznaczenie w MPZP:Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (przeznaczenie podstawowe). Dopuszczalna zabudowa: budynki mieszkalne jednorodzinne, gospodarcze i garaże, usługi oraz obiekty małej architektury.Media:prąd – słup na działcewodociąg – w drodzeświatłowód – w drodzeDziałka posiada pośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej oraz bezpośredni zjazd na drogę gminną. Natężenie ruchu jest niskie, ograniczone do ruchu lokalnego.Otoczenie i lokalizacja:Nieruchomość położona jest na obrzeżach Werbkowic, wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej, pól uprawnych oraz lasów. W niedalekiej odległości przebiega linia kolejowa LHS oraz płynie rzeka Huczwa. Okolica sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.Atuty nieruchomości:duża powierzchnia i możliwość podziału działkispokojna, zielona okolicabliskość większej miejscowości z pełną infrastrukturą: sklepy, szkoła, przychodnie, Dom Kulturyrozwijająca się strefa podmiejska, atrakcyjna również inwestycyjnieregularny kształt i płaski teren ułatwiający zabudowędostęp do wszystkich mediów umożliwiający szybkie rozpoczęcie budowyTo idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, przestrzeń i kontakt z naturą, a jednocześnie chcących pozostać w zasięgu pełnej infrastruktury.Nie czekaj – zadzwoń, umów się na prezentację i stwórz tu swój wymarzony dom.Zapraszam!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Justyna Łagoda Tel. 665 750 080Północ nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 322- 400 ZamośćData dodania ogłoszenia: 15.01.2026Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Oj chłopski rozumie czy wiesz że podstawą globalnego ocieplenia będzie zniknięcie prądu zatokowego. Co oznacza w naszym rejonie zimy do czterdziestu kilku stopni mrozu przy jednoczesnym wzroście globalnej średniej temperatury. Kolejny po Dudzie co klimatu od pogody nie odróżnia.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 14:34Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniachAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Jaki mróz teraz jest Bonżur merkosur jak mawiał Rafałek światowy a o tym KT milczyData dodania komentarza: 19.01.2026, 13:45Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniachAutor komentarza: świecidełko dla niegoTreść komentarza: No odkąd "pomarańczowy" rządzi w Ameryce to tam nie jest bezpiecznie, a Polaków na lotniskach trzepią tak jak przestępców. Prowadzą do dużej hali gdzie są setki migrantów takich jak Polacy i sprawdzają telefony, laptopy , dokumenty, traktują jak śmiecie. Mój "sen o Ameryce" prysł jak bańka mydlana.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 10:22Źródło komentarza: Kamizelka kuloodporna i hełm dla każdego PolakaAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Do komunistycznego wypranego mózgu szczur Giertych za 90 mln uciekł do włoch ale cudownie go wyczyścili i jeszcze odszkodowanie dostał NEO praworządnieData dodania komentarza: 19.01.2026, 10:00Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Wymienić rząd i będzie koniec kretynizmuData dodania komentarza: 19.01.2026, 09:51Źródło komentarza: 2026 rokiem kolejek. Dowody i prawa jazdy do wymianyAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Jaki to idiota zapewniał nas rok temu że planeta płonie RafałekData dodania komentarza: 19.01.2026, 09:50Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama