Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:19
Reklama

Spowodował wypadek, ale nie był pijany

W tragicznym wypadku zginęło dwóch braci z Biszczy, którzy jechali razem z 21-letnim kolegą. Ten ostatni był podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Przemysław D. odpowie przed sądem tylko za ten pierwszy czyn. Zadecydował o tym wynik badania krwi na zawartość alkoholu.
Spowodował wypadek, ale nie był pijany

Do tragedii doszło 2 stycznia w okolicach zalewu Biszcza-Żary w Biszczy. Kierujący audi 21-letni Przemysław D. na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem, a następnie zjechał z drogi i dachował, uderzając pojazdem w rosnące na poboczu drzewa.

Na miejscu zginęli dwaj pasażerowie audi. To byli bracia w wieku 16 i 20 lat, koledzy i sąsiedzi Przemysława D. Kierowca audi – z ogólnymi obrażeniami – został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że Przemysław D. miał w organizmie 0,74 promila alkoholu.

Sąd Rejonowy w Biłgoraju tymczasowo aresztował sprawcę na 3 miesiące (Przemysław D. do chwili obecnej przebywa za kratkami). Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wszczęła śledztwo, które później przejęła do prowadzenia Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 12 lat pozbawienia wolności, ale Przemysław D. odpowie jedynie za ten pierwszy czyn. Dlaczego? Bo miał we krwi mniej niż 0,2 promila, a więc dopuszczalną zawartość alkoholu. Dlaczego ten wynik tak znacznie odbiega od wyniku pomiaru dokonanego przez policjantów przy pomocy alkomatu? Nad tym głowili się śledczy, ale nie udało im się rozwiązać tej zagadki. – Dla nas wiążące jest badanie krwi, dlatego musieliśmy się wycofać z zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – mówi Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która w czwartek (31 sierpnia) skierowała do biłgorajskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi D.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ja 05.09.2017 12:07
ze zdjecia nie takim audi prowadzili, redaktorzyno

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama