Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 23 lipca 2026 15:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zbiórka darów dla mieszkańców Pomorza

W Zamościu (i Tomaszowie Lubelskim też) dobiega końca zbiórka darów dla poszkodowanych przez silne nawałnice, które w sierpniu przeszły przez województwo pomorskie.
Zbiórka darów dla mieszkańców Pomorza

Autor: facebook/Adrian Biszkont

Jeszcze dzisiaj (27 sierpnia) w Zamościu w sklepach PSS Społem trwa zbiórka darów dla poszkodowanych, zwłaszcza dla mieszkańców miejscowości Ostrów Mausz, którzy bardzo ucierpieli w wyniku nawałnicy.

Do akcji może włączyć się każdy przekazując z zakupów produkty żywnościowe z długą datą przydatności (wodę, konserwy, kasze, ryż, olej, cukier, kawę, herbatę, itp.) do ustawionych przy kasach koszyków. Przy kasach będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą koordynować i informować o akcji pomocy.

Akcję prowadzą ludzie z Komitetu Społecznego "Zamość dla poszkodowanych" (inicjatorami byli m.in. Katarzyna i Adrian Biszkontowie, nauczyciele, harcerze,..). Do pomocy włączyli się również przedsiębiorcy z regionu, władze miasta, media, ale przede wszystkim zamościanie i inni ludzie o dobrym sercu. Pomagali już także nasi strażacy, którzy na Pomorzu usuwali skutki nawałnicy.

Oprócz dzisiejszej zbiórki w sklepach PSS Społem, dary można przekazywać przy ul. Szwedzkiej 18 w Zamościu po uprzednim kontakcie telefonicznym; Adrian Biszkont – tel. 539 020 503. W Tomaszowie Lubelskim koordynatorem akcji jest Aneta Chromiec - tel. 530 282 848.

Po niedzieli z Zamościa do miejscowości Ostrów Mausz wyruszy ciężarówka firmy Betasoap, która w Szewni Dolnej (gm. Adamów) i Tyszowcach ma fabryki mydła (mydło również zostanie przekazane). Załadowane na ciężarówce dary zostaną dostarczone do poszkodowanych.

Oprócz żywności potrzebny jest też niezbędny sprzęt. M.in.: rękawice ochronne, koce, grabie, łopaty, latarki, baterie, paliwo, olej, łańcuchy i prowadnice pił łańcuchowych.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Audyt Energetyczny, świadectwo charakterystyki energetycznej Cena: 250 PLN Wojewodzstwo lubelskie Wykonuję audyty energetyczne sprawnie CZYSTE POWIETRZE terminowo i profesjonalnie. Każde zlecenie realizuję z należytą starannością oraz zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Dbam o sprawny kontakt, jasne zasady współpracy i rzetelne przygotowanie dokumentacji. Dzięki doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy technicznej zapewniam wysoką jakość usług i indywidualne podejście do każdego klienta. Sprzedajesz lub Wynajmujesz Nieruchomość? Nie Pozwól, aby Brak Jednego Dokumentu Opóźnił Transakcję Kupujący jest zdecydowany. Najemca gotowy do podpisania umowy. Wszystko dopięte na ostatni guzik... Aż nagle pojawia się pytanie o świadectwo charakterystyki energetycznej. Nie ryzykuj niepotrzebnych opóźnień, stresu i nerwowych telefonów. Zamów świadectwo już teraz i miej pewność, że kiedy pojawi się klient, będziesz gotowy. Realizacja nawet w 24 godziny Minimum formalności Obsługa online na terenie całej Polski Dokument zgodny z obowiązującymi przepisami Kiedy potrzebujesz świadectwa? Sprzedaż mieszkania lub domu Wynajem nieruchomości Odbiór nowo wybudowanego budynku Zakończenie budowy i zgłoszenie do użytkowania Formalności związane z nieruchomością Dlaczego właściciele nieruchomości działają wcześniej? Bo wiedzą, że czas sprzedaży często decyduje o sukcesie transakcji. Bo wolą mieć komplet dokumentów niż tłumaczyć się kupującemu z braków formalnych. Bo spokój i pewność są warte więcej niż odkładanie sprawy na później. Co zyskujesz? Oszczędność czasu Bezpieczeństwo formalne Szybką realizację Profesjonalne wsparcie Pewność, że dokument będzie gotowy wtedy, gdy go potrzebujesz To prostsze niż myślisz Wysyłasz podstawowe informacje. Ja zajmuję się resztą. Otrzymujesz gotowe świadectwo. Bez kolejek. Bez urzędów. Bez zbędnych komplikacji. Napisz wiadomość już teraz. Nie czekaj, aż brak dokumentu zatrzyma sprzedaż, wynajem lub odbiór Twojego budynku. Im wcześniej zadbasz o świadectwo, tym spokojniej przeprowadzisz całą procedurę. 5*7*6*8*2*0*4*0*2 Wojewódzstwo lubelskie Data dodania ogłoszenia: 23.07.2026 Audyt Energetyczny, świadectwo charakterystyki energetycznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że ci ludzie traktują Polske jako żerowisko!nie tylko w Bilgoraju Data dodania komentarza: 22.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: Ciszy nocnej nie ma!! Treść komentarza: Jaka cisza nocna gdzie??te wyjące motory i samochody po 22 I to miedzy blokami Data dodania komentarza: 22.07.2026, 13:40 Źródło komentarza: Zamość: Turystyczna wizytówka czy „miasto-sypialnia”? Starówka w ogniu sporu o ciszę nocną Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: POdwyżki teraz nazywają nowymi cenami hiPOkryzja Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:02 Źródło komentarza: Hrubieszów: Nowe opłaty za śmieci i ścieki Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Takie kominy KORYTO+ też w Hrubieszowie Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Dyktatura Tfusska zafundowała kominy płacowe i prywatyzacyjny upadek szpitali. Szykują dla emerytów i ręcistów uchwałę by mogli przechodzić na czerwonym co zmniejszy o 90% wydatki budżetu Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:57 Źródło komentarza: Szokujące kulisy pracy na SOR-ach Autor komentarza: Mm Treść komentarza: Patrz w lusterka, motocykle 150km/h+ są wszędzie. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Zamość: Motocyklistka uderzyła w tył audi. 33-latka trafiła do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama