Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:35
Reklama

Dożynki nad zalewem w Biszczy

Gmina Biszcza będzie w tym roku gospodarzem dożynek powiatowych. Impreza odbędzie się w niedzielę (27 sierpnia) nad zalewem Biszcza-Żary.
Dożynki nad zalewem w Biszczy

 To dla nas duże wyróżnienie, zaszczyt i szansa na dodatkową promocję, bo impreza odbędzie się nad naszym przepięknym zalewem – mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. – Część naszej gminy, tam, gdzie ziemie są słabsze, próbuje żyć z agroturystyki, ale większość stawia na rolnictwo. Nie brakuje w naszej gminie dużych, zmodernizowanych gospodarstw, które dzięki środkom unijnym cały czas się rozwijają.

Jeśli chodzi o produkcję rolniczą, to dominują zboża, a także rzepak, kukurydza oraz gryka.

Powiatowe Święto Plonów w Biszczy rozpocznie się o godz. 13. W programie znajdzie się m.in. korowód grup wieńcowych i ich prezentacja, wystąpienie starosty biłgorajskiego Kazimierza Pateraka, uroczysta msza święta z poświęceniem chleba oraz wystąpienia okolicznościowe.

W części artystycznej na uwagę zasługują występy kapel i zespołów ludowych, w tym Orkiestry Dętej Złota Nuta z Biszczy, zespołów Zawierucha i Rutyna z Biszczy, zespołu śpiewaczego Jubilatki z Biszczy II, zespołu kabaretowo-obrzędowego Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczego Krzewina z Bukowiny. Podczas imprezy zaplanowano degustację potraw regionalnych, naukę tańca ludowego, konkursy i zabawy dla dzieci oraz wystawę sprzętu rolniczego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Rokiczanka z Rokitna k. Lubartowa. Całość zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Exciter.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia, a pełny program dożynek, a także propozycje innych imprez na ten weekend w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamapromienniki
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cała prawda całą dobęTreść komentarza: dureń jesteś. A nawet POjebData dodania komentarza: 28.09.2022, 09:13Źródło komentarza: Limity zużycia prądu. Przychodzi rzecznik rządu do TVP i zaskakuje. Zapowiada poważne zmianyAutor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutę
Reklama
Reklama