Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:23
Reklama

Dożynki nad zalewem w Biszczy

Gmina Biszcza będzie w tym roku gospodarzem dożynek powiatowych. Impreza odbędzie się w niedzielę (27 sierpnia) nad zalewem Biszcza-Żary.
Dożynki nad zalewem w Biszczy

 To dla nas duże wyróżnienie, zaszczyt i szansa na dodatkową promocję, bo impreza odbędzie się nad naszym przepięknym zalewem – mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. – Część naszej gminy, tam, gdzie ziemie są słabsze, próbuje żyć z agroturystyki, ale większość stawia na rolnictwo. Nie brakuje w naszej gminie dużych, zmodernizowanych gospodarstw, które dzięki środkom unijnym cały czas się rozwijają.

Jeśli chodzi o produkcję rolniczą, to dominują zboża, a także rzepak, kukurydza oraz gryka.

Powiatowe Święto Plonów w Biszczy rozpocznie się o godz. 13. W programie znajdzie się m.in. korowód grup wieńcowych i ich prezentacja, wystąpienie starosty biłgorajskiego Kazimierza Pateraka, uroczysta msza święta z poświęceniem chleba oraz wystąpienia okolicznościowe.

W części artystycznej na uwagę zasługują występy kapel i zespołów ludowych, w tym Orkiestry Dętej Złota Nuta z Biszczy, zespołów Zawierucha i Rutyna z Biszczy, zespołu śpiewaczego Jubilatki z Biszczy II, zespołu kabaretowo-obrzędowego Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczego Krzewina z Bukowiny. Podczas imprezy zaplanowano degustację potraw regionalnych, naukę tańca ludowego, konkursy i zabawy dla dzieci oraz wystawę sprzętu rolniczego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Rokiczanka z Rokitna k. Lubartowa. Całość zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Exciter.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia, a pełny program dożynek, a także propozycje innych imprez na ten weekend w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama