Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 11:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Nie tylko piwo. Trend NoLo jest już w Polsce. Sklep to zauważyły

Wino, whiskey i gin bez alkoholu? Okazuje się, że moda na alkohol bez alkoholu staje się tak popularna, że dyskonty już urządzają specjalne stoiska.
„Koniec z „trzeba to oblać” i „wóda to wiocha”. Takie zdania zaczęły padać kilka miesięcy temu w polskich mediach, które zaczęły donosić o rosnącym nowym trendzie, czyli NoLo. Chodzi o brak alkoholu w alkoholu.
„Koniec z „trzeba to oblać” i „wóda to wiocha”. Takie zdania zaczęły padać kilka miesięcy temu w polskich mediach, które zaczęły donosić o rosnącym nowym trendzie, czyli NoLo. Chodzi o brak alkoholu w alkoholu.

Autor: Canva

„Koniec z „trzeba to oblać” i „wóda to wiocha”. Takie zdania zaczęły padać kilka miesięcy temu w polskich mediach, które zaczęły donosić o rosnącym nowym trendzie, czyli NoLo. Chodzi o brak alkoholu w alkoholu.

Tylko piwo?

Piwo bezalkoholowe to w Polsce już norma. Sprzedaje się go bardzo dużo. Już w 2022 roku widać było, że Polacy polubili taki napój. 

– Wprawdzie wolumen sprzedaży piwa nie zmienił się w stosunku do roku wcześniejszego, ale warto zauważyć, że spadła konsumpcja piwa alkoholowego, a w to miejsce wzrosła konsumpcja bezalkoholowego i całościowo rynek wyszedł w okolicach zera – mówił szef Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. 
Segment piw bezalkoholowych wzrósł wtedy o 128 mln zł, do poziomu 1,3 mld zł.

Potem było trochę gorzej, ale dlatego, że cała branża piwna zanotowała straty. Także NoLo, czyli no alcohol.

Nowe stoiska

– O tym, że jest piwo bezalkoholowe wiem dobrze, bo sam piję. Słyszałem też o takim winie, ale inne trunki? Zaskoczyło mnie, kiedy zobaczyłem je w sklepie – mówi pan Miłosz.

A styl NoLo wchodzi na dobre do Polski. Wchodzi tak mocno, że dyskonty stawiają między regałami specjalne stoiska bezalkoholowe, na których są znane marki whiskey czy ginu i wina.

Decyzja młodych

Skąd w ogóle pomysł, żeby produkować alkohol bez alkoholu? Zwłaszcza, że często jest to bardziej pracochłonne niż wytworzenie tradycyjnego wina czy whiskey (dodatkowa destylacja czy podgrzewanie albo wirowanie). 

Okazuje się, że to wybór najmłodszego pokolenia, które sklepy chcą pozyskać dla siebie. Dla młodych z pokolenia Z zabawa nie kojarzy się już wyłącznie z alkoholem. Już nie oznacza, że trzeba się upić, aby powiedzieć, że impreza była udana.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Trw 11.07.2024 09:46
Młodzi nie piją, bo preferują chemię.

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama