Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 11 marca 2026 18:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Noc Świętojańska w Gołębiu. Tak świętowano sobótkę w gminie Dołhobyczów

W minioną sobotę, 22 czerwca mieszkańcy Gołębia przenieśli się w czasie, celebrując Noc Świętojańską w tradycyjnym stylu.
Noc Świętojańska w Gołębiu. Tak świętowano sobótkę w gminie Dołhobyczów
Podczas Nocy Świętojańskiej w Gołębiu nie zabrakło występów artytycznych.

Autor: Fot. Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie

Wydarzenie rozpoczął wójt gminy Dołhobyczów – Grzegorz Drewnik – który rozpalił wielkie ognisko.

Czytaj też: Łaszczów: Z nową władzą duże zmiany. W gminie wreszcie zaczęły działać zespoły śpiewacze i orkiestra

Na imprezie nie zabrakło lokalnych akcentów. Podczas sobótki wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu gminy Dołhobyczów: Pogranicze, Kresowianki, Serenada, Wrzos i Nadbużanki.

Dziecięca grupa wokalna i zespół taneczny O Mega zachwyciły swoimi umiejętnościami. Goście bawili się też przy muzyce zespołów Czerwona Jarzębina, To i owo, InteriaX oraz Kapeli Mireckiej.

Wszyscy uczestnicy, od najmłodszych po najstarszych, znaleźli coś dla siebie. Dzieci tworzyły piękne ilustracje kwiatu paproci i ozdabiały kapelusze, a młodzież ścigała się na miotłach. Dorośli mogli skosztować tradycyjnej grochówki i kiełbasek z ogniska.

– Serdecznie dziękujemy uczestnikom świętojańskiego spotkania, artystom oraz Sołectwu Gołębie, KGW w Gołębiu za kultywowanie i podtrzymywanie pięknej tradycji – podkreśla Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie.

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Trochę rozumuTreść komentarza: Trzeba być d..bilem, żeby pod artykułem o tragiźmie ludzi którzy ledwie uszli z życiem w pożarze, wypisywać takie brednie. Najlepsza rada, proszę zakasać rękawy i pomóc poszkodowanej rodzinie, jak się ujrzy z bliska czego oni doświadczyli i co im pozostało, to może te głupoty do głowy przestaną przychodzić. Brak empatii i taktu .Data dodania komentarza: 11.03.2026, 15:57Źródło komentarza: Tragedia o świcie. Rodzina z Trzeszczan straciła w pożarze dorobek swojego życia [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AgataTreść komentarza: Agatka ja to proponuje zająć się tym co w obecnej sytuacji jest ważne,POMOCĄ DLA TEJ RODZINY,gdzie Ty jestes teraz?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 15:05Źródło komentarza: Tragedia o świcie. Rodzina z Trzeszczan straciła w pożarze dorobek swojego życia [ZDJĘCIA]Autor komentarza: ŚmieszneTreść komentarza: O to właśnie wygadanych rodziców dzieci kończą edukację a kto miał pójść na emeryturę to poszedłData dodania komentarza: 11.03.2026, 13:55Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Sahryniu zostanie zlikwidowana. Zostało tam 34 uczniówAutor komentarza: ͘Treść komentarza: Czyżby znowu gej party na plebanii?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 13:17Źródło komentarza: Czy mefedron zabił 37-latka z gminy Horodło? Śmierć po „tajemniczym specyfiku”Autor komentarza: sdTreść komentarza: Ale przecież o to chodziło! Wybrać największego chama, krzykacza, agresywnego prostaczka, z którym wielu będzie się utożsamiać. Słupki lecą pisowi w dół, musi walczyć z KO i konfą. Morawieckiego nie wskazał, bo mimo wszystko za inteligentny. A Czarnek to taki yntelygent jak Nowrocky. Będzie musiał schudnąć, bo wizernunkowo z tym spasionym ryjem raczej nie bardzo.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 12:47Źródło komentarza: Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premieraAutor komentarza: Niezadowolony z rządówTreść komentarza: Obiecanki cacanki Pani Wójt! Nie udało sie dotrzymać słowa, ale jak poprzedniczka chciała szkołę zamknąć to wielka afera, telewizja, wierszyki, poematy... I miliony z naszych kieszeni szły na utrzymanie czegoś, co juz dawno powinno zostac zamknięte. Wprowadzanie obwodów zeby na siłę ratować sytuację tez nie pomogło. Najlepiej wydaje sie kase podatników. Gdzie sa teraz obrońcy szkoły? Juz dzieciaczki skończyły edukację? Śmiech na sali!!!Data dodania komentarza: 11.03.2026, 11:26Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Sahryniu zostanie zlikwidowana. Zostało tam 34 uczniów
Reklama
Reklama
Reklama