Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 lipca 2026 04:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Zamość: Uciekając przed policją, porzucił auto z dzieckiem w środku

Miał sporo na sumieniu, dlatego nie chciał zatrzymać się do kontroli. Tak uciekał przed policjantami, że porzucił auto z dzieckiem w środku.
Zamościanin na zakazie i z cofniętymi uprawnieniami uciekał przed policjantami. Zostawił w samochodzie dziecko.
Zamościanin na zakazie i z cofniętymi uprawnieniami uciekał przed policjantami. Zostawił w samochodzie dziecko.

Policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy w miniony weekend na ulicy Szczebrzeskiej w Zamościu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Kia, który przekroczył dopuszczalną prędkość. 

 – Kierujący nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu i kontynuował jazdę. Policjanci pojechali za nim. Mężczyzna zatrzymał się w okolicach ulicy Męczenników Rotundy, wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany. Jak się okazało w aucie zostawił kilkuletnie dziecko – podaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

Policjantka informuje, że pojazdem kierował 41-letni mieszkaniec Zamościa. Badanie alkomatem wykazało, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci przeprowadzili również badanie narkotesterem. Wstępny wynik badania wykazał, że mężczyzna znajdował się pod działaniem środków odurzających. Od 41-latka pobrano krew celem weryfikacji badania. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę krewnej. Natomiast kierujący trafił do policyjnego aresztu. 

– 41-latek w niedzielę usłyszał zarzuty. Odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, złamanie sądowego zakazu oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Jeśli wynik badania krwi potwierdzi, że 41-latek znajdował się pod działaniem narkotyków odpowie też za kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe – dodaje rzeczniczka KMP Zamość.

I przypomina, że za narażenie będącego pod naszą opieką człowieka na niebezpieczeństwo grozi kara do 5 lat więzienia. Taki sam wymiar kary grozi za niewykonanie polecenia uprawnionego organu do zatrzymania pojazdu oraz złamanie sądowego zakazu. Natomiast karę pozbawienia wolności do lat 2 sąd może wymierzyć za prowadzenie pojazdu po cofnięciu przez uprawniony organ uprawnień do kierowania.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: Czasem organizm bywa o wiele bardziej nagrzany niż nawet taka "gorąca" woda. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:11 Źródło komentarza: Tragedia nad zalewem w Zamościu. Nie żyje 22-latek. Miasto apeluje do mieszkańców Autor komentarza: Niestety Treść komentarza: Zdążyłeś spojrzec na atlas Europy ale sie zblazniles jak czlowiek z Pinokia ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:40 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Tv. Republika . Treść komentarza: Oczywiscie ze holenderskie , ale ciemnota słucha za duzo na codzien propagande w ich tv. na ktora wpłacają ostatnie pieniadze a pozniej mowia ze maja skromna emeryturkę . Zrobiono im pranie mozgu przez kompromitujących tutaj ludzi jak bezszczelny Czarnek ktory pcha sie do wypasionego koryta bo Ci ludzie z tego słyną . Tak Roztocze ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:33 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: MIESZKANKA Treść komentarza: gdzie mogę zapoznać i w jakim sklepie w Zamościu wsady mięsa i dodatków w wędlinach gdzie kontrole Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:18 Źródło komentarza: Mięso mielone do kontroli. Wykryli wieprzowinę w „wołowym” Autor komentarza: wontera Treść komentarza: Hahahaha, i ta starsza kobieta w kamizelce " ruch obrony granic" i z KRZYŻEM w ręku, Nie obraża to waszych uczuć religijnych ? Szastają symbolami kościelnymi , wycierają sobie gęby Panem Bogiem, co to za osobniki, gonić to tałatajstwo na czele z brunatnym chuliganem Bąkiewiczem !!!! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:17 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: Ha ha . Treść komentarza: Skórek z twojego fajfusa pacholku ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:10 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów
Reklama
Reklama
Reklama