Wizytę Agaty Kornhauser-Dudy w zamojskiej placówce rozpoczął pokaz filmu ukazującego działalność ośrodka oraz jego podopiecznych, dla których nie ma rzeczy niemożliwych (przesłaniem filmu było hasło „Niemożliwe? Możliwe!”). Podopieczni ośrodka zaprezentowali zakupiony w Wielkiej Brytanii sprzęt muzyczny, służący do zajęć z dźwiękiem i rozwoju artystycznego młodzieży, a Pierwsza Dama miała także możliwość spróbowania gry na instrumentach.
Agata Kornhauser-Duda zwiedziła ośrodek w Zamościu, w tym sale terapii zajęciowej służące do codziennej rehabilitacji i rozwoju osobistego. Dowiedziała się, że zajęcia są różnorodne i dostosowane do możliwości podopiecznych. Młodzi ludzie na co dzień korzystają z terapii muzycznej, rękodzieła oraz pszczelarstwa, gdzie poznają techniki wytwarzania miodu oraz zagadnienia z zakresu ekologii.
- Czytaj też: Nielisz: Kusakowa potańcówka [ZDJĘCIA]
Wizyta w walentynki
Podczas spotkania z Pierwszą Damą opowiadali o swoich doświadczeniach, ulubionych zajęciach i aktywnościach, które podejmują w ośrodku, w niedawno organizowanym balu karnawałowym. Później zaś zaprezentowali występ artystyczny w postaci piosenki oraz aranżacji muzycznej.
– Cieszę się, że bierzecie udział w tak różnorodnych aktywnościach i zajęciach. Niesamowicie przyjemnie ogląda się takie występy – powiedziała Małżonka Prezydenta.
Podczas spotkania w walentynki nie zabrakło też rozmów, dyskusji oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.
– Życzę wam wszystkim bardzo dużo miłości i nie tylko od święta – powiedziała Pierwsza Dama, zwracając się do podopiecznych ośrodka.
Małżonka Prezydenta w rozmowach z dyrekcją placówki w Zamościu poruszyła kwestie zdrowia oraz profilaktyki chorób, szczególnie kardiologicznych. Podkreśliła, że niezwykle ważne są badania profilaktyczne.
Odznaczenie od prezydenta Andrzeja Dudy
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu jest organizacją pozarządową, która zrzesza osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i przyjaciół. Od ponad 30 lat prowadzi pod kierunkiem Marii Król unikalną i profesjonalną działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego osób z niepełnosprawnością, a w szczególności mózgowym porażeniem dziecięcym.
Przewodnicząca stowarzyszenia Maria Król w 2022 r. została uhonorowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze