W niedzielę 3 grudnia kilka minut po godzinie 19 na przejeździe kolejowym między miejscowościami Sitno i Jarosławiec doszło do zderzenia samochodu z pociągiem.
Policjanci ze Skierbieszowa ustalili, że kierujący audi poruszał się od strony Sitna w kierunku Jarosławca. Na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd, gdzie zderzył się z pociągiem.
25-letni kierowca audi nie potrzebował pomocy medycznej, z kolizji wyszedł bez obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Zamość, który kierował autem był trzeźwy.
Maszynistą składu towarowego był 46-latek z Chełma, jemu również nic się nie stało, był trzeźwy.
Kierujący audi za niezachowanie należytej ostrożności oraz doprowadzenie do kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.
Przejazd, gdzie doszło do wypadku oznakowany jest krzyżem świętego Andrzeja oraz znakiem B-20, który oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się.
– Apelujemy o rozsądek za kierownicą. W trudnych zimowych warunkach każdy kierowca powinien dostosować prędkość i styl jazdy do sytuacji na drodze. Zbliżając się do skrzyżowań pamiętajmy, że na śliskiej, pokrytej śniegiem lub błotem pośniegowym nawierzchni wydłuża się droga hamowania. Zwolnijmy wiec i dostosujmy prędkość do zimowych warunków – przypomina aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z KMP Zamość.
Czytaj też:

![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze