Do obejrzenia będą unikatowe wystawy: "Edmund Monsiel – niezwykły rysownik ze zwykłego Wożuczyna" (to jedyna wystawa artysty w jego rodzinnych stronach), "Cukrownia Wożuczyn 1913-2013" (jedyna wystawa poświęcona nieistniejącej cukrowni w Polsce), "Wożuczyn wczoraj i dziś" (prezentowane są na niej m.in. archiwalne zdjęcia, zabytki z wykopalisk archeologicznych na terenie zamku i pałacu i wydobyte ze stawów) oraz zdjęcia nieistniejących już zabytków z terenu gminy Rachanie, zdjęcia Feliksa Łukowskiego z Siemnic, ukazujące wieś z lat 40. i 50. XX w., sztuka ludowa okolic Wożuczyna, etnografia.
Dodatkowo podczas tej jednej w roku nocy można obejrzeć wystawę dawnego sprzętu fotograficznego.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze