piątek, 17 maja 2024 05:48

Tenis stołowy: Odpuścił indywidualne mistrzostwa Polski

Zawodnik Akademii Zamojskiej Przemysław Walaszek nie pojechał do Płocka na indywidualne mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Zrezygnował ze startu ze względu na – jak to sam tłumaczy – „słabe miejsce w rankingu”. Kwalifikację Walaszek wywalczył w Niedźwiadzie (pow. lubartowski), gdzie sięgnął po tytuł mistrza woj. lubelskiego.
Zawodnik Akademii Zamojskiej Przemysław Walaszek nie pojechał do Płocka na indywidualne mistrzostwa Polski w tenisie stołowym.

Mistrzem Polski został Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), który w pojedynku finałowym pokonał Tomasza Lewandowskiego (Dojlidy Białystok) 4:1 (4:11, 11:9, 11:5, 11:5, 11:5). Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali dwaj zawodnicy klubu z Działdowa – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Na ćwierćfinale zmagania zakończyli dwaj studenci Akademii Zamojskiej, reprezentujący klub Energa Toruń – Konrad Kulpa i Damian Węderlich. Obaj sklasyfikowani zostali na miejscach od piątego do ósmego. W maju będą reprezentowali w Gdańsku Akademię Zamojską w turnieju finałowym akademickich mistrzostw Polski, a w lipcu – w europejskich igrzyskach akademickich w Ołomuńcu (Czechy).

W Płocku na miejscach 17-32 uplasował się Michał Bańkosz (AZS UE Wrocław), który w 2022 r. zdobył z drużyną Akademii Zamojskiej srebrny medal akademickich mistrzostw Polski. W tym samym przedziale sklasyfikowany został Jan Zandecki (Olimpia Unia Grudziądz), student Akademii Zamojskiej, przygotowujący się do startu razem z Kulpą i Węderlichem w akademickich mistrzostwach Polski i igrzyskach europejskich.

Mistrzynią Polski została Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), po zwycięstwie w meczu finałowym nad Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk) 4:2 (11:3, 11:8,6:11,7:11,11:5,11:7). Trzecim miejsce zajęły ex aequo Paulina Krzysiek (Start Nadarzyn) i Anna Węgrzyn (AZS UE Wrocław). Na miejscach 9-16 uplasowała się Anna Brzyska (Kolping Jarosław), a w przedziale 17-32 – Karolina Lalak (Politechnika Lublin). Obie w poprzednim sezonie występowały w kobiecej ekstraklasie, w Akademii Zamojskiej.

W grze podwójnej mężczyzn mistrzostwo Polski wywalczyli Jakub Dyjas i Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo), a w grze podwójnej kobiet – bliźniaczki Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław). Rywalizację w grze mieszanej wygrali Tomasz Kotowski (Energa Toruń) i Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów).