>>> Tragicznym finałem zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca Zamościa, który przepadł bez śladu 20 stycznia. Jego zwłoki wyłowiono 22 marca z Łabuńki w Bortatyczach. Tożsamość denata została już potwierdzona.
>>> Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przygotowuje się do remontu drogi wojewódzkiej nr 858, biegnącej w znacznej części przez powiat biłgorajski. Wstępna dokumentacja projektowa jest już gotowa. Okazję wypowiedzenia się w tej kwestii mieli mieszkańcy.
>>> Z propozycją, aby przy ul. Kościuszki zmienić zasady parkowania z równoległego na prostopadłe wyszedł jeden z radnych Rady Miasta Biłgoraja. Mieszkańcy zgłaszają mu, że przy głównej ulicy w mieście wygodniej im zaparkować „po skosie”. Nie wszyscy radzą sobie z „kopertą”.
>>> Najpierw węgla brakowało. Teraz coraz mniej ludzi go chce, choć jest dostępny właściwie od ręki. Dobrze chociaż, że samorządy z powiatu tomaszowskiego mają sposób, by nie zostać z kłopotem. Niektóre nawet skończyły sprzedaż.
>>> W Krasnobrodzie w miejsce wybudowanych w latach 70. urządzeń powstanie 5 nowych stacji oraz podziemne linie kablowe średniego i niskiego napięcia.
>>> Ciężko przejechać samochodem, niełatwo przejść. Obie ulice są dziurawe i pełne kolein. Mieszkańcy ul. Grabowej i Jodłowej na osiedlu Powiatowa skierowali do prezydenta Zamościa petycję dotyczącą kompleksowej przebudowy obu ulic. Muszą jednak uzbroić się w cierpliwość.
>>> 21 marca Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim skierowała do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie akt oskarżenia przeciwko wójt gminy Werbkowice Agnieszce Skubis-Rafalskiej i trzem pracownikom firmy audytorskiej z Warszawy. Panią wójt oskarżono o niedopełnienie obowiązków i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy.
>>> Pod koniec ubiegłego roku z rodzinnego domu profesora Wiktora Zina w Hrubieszowie wywieziono wyjątkowe albumy i zbiory literatury popularno-naukowej, a także unikatową korespondencję. W nieogrzewanym drewnianym budynku przy ul. Kilińskiego najpewniej niechybnie uległyby zniszczeniu. Są w miejscu, gdzie mają szansę na ocalenie.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.



![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-cz-2-1772807068-39.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-1772805579-6.jpg)










![Ujazdów: Kierowca miał 2, pasażer 3 promile. Zaliczyli zjazd do rzeki [ZDJĘCIA] Ujazdów, 1 marca 2026. Pijany kierowca audi wjechał do rzeki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-ujazdow-kierowca-mial-2-pasazer-3-promile-zaliczyli-zjazd-do-rzeki-zdjecia-1772445196.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze