Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 04:40
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

XXIII Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia”. Przybyło siedmiu nominowanych [LISTA]

Lista nominowanych w XXIII Plebiscycie Piłkarskim „Kroniki Tygodnia” powiększyła się – po sugestiach czytelników i przedstawicieli środowiska piłkarskiego Zamojszczyzny – o trzech trenerów, dwóch młodzieżowców i dwóch działaczy.
XXIII Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia”. Przybyło siedmiu nominowanych [LISTA]

Autor: Pixabay.com

Przed tygodniem ogłosiliśmy wstępną listę kandydatur do tytułów Piłkarz, Trener, Drużyna, Młodzieżowiec i Działacz Roku 2022 na Zamojszczyźnie w XXIII Plebiscycie Piłkarskim. Poprosiliśmy czytelników o uzupełnienie tego wykazu. Reakcja była błyskawiczna, za co serdecznie dziękujemy.

Wolą czytelników i przedstawicieli środowiska piłkarskiego Zamojszczyzny dołączamy siedem osób – trzech trenerów oraz po dwóch młodzieżowców i działaczy.

Najwięcej głosów poparcia otrzymał Piotr Kmieć, szkoleniowiec grup młodzieżowych w prężnie rozwijającym się od pięciu lat BKS Biłgoraj. Klub ten w rundzie jesiennej był jednym z dwóch z okręgu zamojskiego, obok AMSPN Hetman Zamość, mogących poszczycić się trzema zespołami, uczestniczącymi w najwyższych rozgrywkach ligi wojewódzkiej, a spora w tym zasługa trenera Kmiecia, który pracą szkoleniową z młodzieżą zajmuje się już przeszło dziesięć lat (wcześniej z powodzeniem szkolił grupę w szkółce piłkarskiej OSiR Biłgoraj). Dla porównania, na tym poziomie rozgrywkowym w ligach młodzieżowych chwalona od lat za szkolenie dzieci i młodzieży Tomasovia Tomaszów Lubelski nie miała w rundzie jesiennej ani jednego zespołu.

„Zastanawia mnie kwestia trenerów. Czy to tylko konkurs dla trenerów seniorów? Jeżeli nie, to dlaczego nie ma trenerów młodzieży? Chociażby patrząc na biłgorajskie podwórko, trener Piotr Kmieć zasługuje na takie wyróżnienie za wieloletnią pracę z sukcesami w różnych klubach, kiedyś w OSiR Biłgoraj, a obecnie w BKS Biłgoraj wykonuje super robotę” – napisał na portalu społecznościowym Mirosław Kubina z Frampola, doświadczony przedstawiciel środowiska trenerskiego z Zamojszczyzny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W sprawie nominacji trenera Kmiecia odebraliśmy też kilka telefonów, m.in. od piłkarza Łady 1945 Biłgoraj Patryka Dorosza.

W gronie nominowanych trenerów wolą czytelników znaleźli się także Jerzy Bojko i Mariusz Barda. Ten pierwszy osiągnął bardzo dobre wyniki w 2022 r. z Pogonią 96 Łaszczówka. Zespół ten w zestawieniu dwóch tegorocznych rund znalazł się pod względem liczby zdobytych punktów w klasie okręgowej drugi, za Ładą. Z kolei Barda w efektownym stylu prowadzi Potok Sitno do awansu do „okręgówki”. Zespół ten w rundzie jesiennej wygrał dwanaście spośród trzynastu meczów, jedno spotkanie zremisował, ani razu nie zszedł z boiska pokonany. W 25 meczach w klasie A, w 2022 r. Potok wywalczył 60 punktów, a – dla porównania – drugi w całorocznym zestawieniu Orion Dereźnia zdobył 36 punktów. Rewelacyjnie zespół z Sitna spisał się w rozgrywkach pucharowych. Najpierw wygrał zmagania w powiecie, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Hetmana Zamość i Omegę Stary Zamość, i zakwalifikował się do rywalizacji okręgowej (na własnym boisku przegrał w ćwierćfinale z czwartoligowymi Błękitnymi Obsza 0:2).

Na listę kandydatów do tytułu Młodzieżowiec Roku 2022 wciągnęliśmy dwóch zawodników Łady – Jakuba Kołodzieja i Jakuba Kapuśniaka.

„W Ładzie zagrało bardzo dużo młodzieży. Myślę, że więcej niż jeden chłopak zasługuje na nominację, np. Jakub Kołodziej czy Jakub Kapuśniak” – czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia.

Warto podkreślić, że 20-letni Kapuśniak już trzeci sezon jest zawodnikiem podstawowego składu Łady. W rozgrywkach czwartoligowych 2020/2021 wystąpił w biłgorajskim zespole we wszystkich 34 meczach, a tylko raz wszedł do gry z ławki rezerwowych.

Wśród działaczy dodatkowo znaleźli się Tomasz Bondyra (Gryf Gmina Zamość) i Tomasz Różniatowski (Olimpia Miączyn).

„Chciałabym zgłosić do plebiscytu w kategorii Działacz Roku Tomasza Bondyrę. Gryf Gmina Zamość działa dosyć prężnie w naszym regionie. Mam na myśli nie tylko zespół seniorów, ale także młodych zawodników. Trzy lata temu w Akademii Piłkarskiej Gryfa były cztery zespoły, w których trenowało 65 zawodników. Dzisiaj działa w tej akademii dwanaście drużyn młodzieżowych, dwustu zawodników i dziesięciu trenerów. W parze z zespołem seniorów również klubowa akademia krok po kroku idzie do przodu. To był bardzo dobry rok dla Gryfa. Duża w tym zasługa prezesa Bondyry” – napisał do nas jeden z czytelników.

Nie zamykamy jeszcze listy nominowanych. Jeśli uznają państwo, że nadal na niej brakuje jakich wartościowych kandydatur, to proszę nas o tym poinformować. Prosimy o korespondencję pocztą tradycyjną („Kronika Tygodnia”, ul. Żeromskiego 3, 22-400 Zamość), mailową ([email protected]) lub kontakt telefoniczny (tel. 84 627 00 11). Koniecznie trzeba uzasadnić, dlaczego proponowany przez was kandydat powinien się znaleźć na liście nominowanych, a samo zgłoszenie nie będzie gwarantować wciągnięcia na listę. Komisja plebiscytowa musi być przekonana o słuszności nominacji. Na państwa uwagi będziemy czekali do 21 grudnia (środa). Następnego dnia lista będzie już ostatecznie zamknięta, a poszczególne kandydatury zostaną oznaczone odpowiednimi kodami. Kompletny wykaz plebiscytowych nominacji wraz z przyporządkowanymi do nich symbolami do głosowania w systemie SMS oraz pierwszy kupon konkursowy opublikujemy w ostatnim w tym roku wydaniu „Kroniki Tygodnia” (z dn. 27 grudnia).

 

XXIII PLEBISCYT PIŁKARSKI „KRONIKI TYGODNIA”. UZUPEŁNIONA WSTĘPNA LISTA NOMINOWANYCH

PIŁKARZ ROKU 2022

  • Damian Chmura (Łada 1945 Biłgoraj)
  • Patryk Dobromilski (Gryf Gmina Zamość)
  • Kamil Kaproń (Grom Różaniec)
  • Rafał Kycko (Gryf Gmina Zamość)
  • Kacper Łaba (Pogoń 96 Łaszczówka)
  • Adam Mazurek (Błękitni Obsza)
  • Marcel Pędlowski (Unia Hrubieszów)
  • Jaba Phkhakadze (Huczwa Tyszowce)
  • Stanisław Rybka (Kryształ Werbkowice)
  • Patryk Słotwiński (Tomasovia)
  • Arkadiusz Smoła (Tomasovia)
  • Damian Szuta (Tomasovia)

TRENER ROKU 2022

  • Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce)
  • Mariusz Barda (Potok Sitno)
  • Bohdan Bławacki (Tomasovia)
  • Jerzy Bojko (Pogoń 96 Łaszczówka)
  • Jarosław Czarniecki (Łada 1945 Biłgoraj)
  • Piotr Gozdek (Graf Chodywańce)
  • Marek Grelak (Grom Różaniec)
  • Waldemar Kogut (Unia Hrubieszów)
  • Sebastian Luterek (Gryf Gmina Zamość)
  • Piotr Paluch (Błękitni Obsza)

DRUŻYNA ROKU 2022

  • Błękitni Obsza (IV liga)
  • Grom Różaniec (IV liga)
  • Gryf Gmina Zamość (IV liga)
  • Huczwa Tyszowce (klasa okręgowa)
  • Kryształ Werbkowice (IV liga)
  • Łada 1945 Biłgoraj (klasa okręgowa)
  • Tomasovia Tomaszów Lubelski (IV liga)
  • Unia Hrubieszów (klasa okręgowa)

MŁODZIEŻOWIEC ROKU 2022

  • Kacper Błajda (Tomasovia)
  • Szymon Dyrkacz (Omega Stary Zamość)
  • Mateusz Gacki (Huczwa Tyszowce)
  • Dawid Gierała (Gryf Gmina Zamość)
  • Marcel Jędrzejewski (Pogoń 96 Łaszczówka)
  • Jakub Kapuśniak (Łada 1945 Biłgoraj)
  • Jakub Kołodziej (Łada 1945 Biłgoraj)
  • Maksymilian Kostrubiec (Hetman Zamość)
  • Oskar Lasota (Tomasovia)
  • Jakub Paćkowski (Grom Różaniec)
  • Adam Pawluk (Łada 1945 Biłgoraj)
  • Bartłomiej Pleskacz (Tomasovia)
  • Ernest Rząd (Unia Hrubieszów)
  • Jakub Padiasek (Błękitni Obsza)
  • Mateusz Przytuła (Igros Krasnobród)
  • Michał Wojtowicz (Tomasovia)
  • Bartłomiej Zieliński (Olimpia Miączyn)

DZIAŁACZ ROKU 2022

  • Tomasz Bondyra (Gryf Gmina Zamość)
  • Paweł Fronc (Szumy Susiec)
  • Michał Furlepa (BKS Biłgoraj)
  • Przemysław Jeczeń (Andoria Mircze)
  • Zbigniew Jeruzal (Pogoń 96 Łaszczówka)
  • Marcin Kobylas (Gaudium Zamość)
  • Mieczysław Kostecki (Huragan Gmina Hrubieszów)
  • Józef Łebko (Relax Księżpol)
  • Szymon Morawicki (GKS Tarnawatka)
  • Tomasz Różniatowski (Olimpia Miączyn)
  • Tomasz Walentyn (Huczwa Tyszowce)
  • Paweł Żurowski (Szyszła Tarnoszyn)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kto go zgłosił 23.12.2022 22:07
Działacze rzeczywiście wybitni. Macki TT?

PO i matszt to dno 21.12.2022 11:36
"pozostawiając w pokonanym polu m.in. Hetmana Zamość " - znowu te łgarstwa ?

PO i matszt to dno 21.12.2022 11:36
"pozostawiając w pokonanym polu m.in. Hetmana Zamość " - znowu te łgarstwa ?

PO i matszt to dno 21.12.2022 11:36
"pozostawiając w pokonanym polu m.in. Hetmana Zamość " - znowu te łgarstwa ?

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic Cena: 249000 PLNOferujemy na sprzedaż wyjątkowo atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 0,5645 ha, położoną w Werbkowicach, na południowych obrzeżach miejscowości. Nieruchomość znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie terenów zielonych oraz rzeki Huczwy.Działka położona jest przy bocznej drodze gminnej, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej oraz gospodarstw. Lokalizacja zapewnia wygodny i szybki dojazd do centrum miejscowości, a jednocześnie gwarantuje prywatność i spokój.Podstawowe informacje:Numer działki: 925Powierzchnia: 0,5645 haKształt: prostokątWymiary: ok. 60 m x 95 mUkształtowanie terenu: płaskaStan: działka nieogrodzona, obecnie w uprawie rolnejIstnieje możliwość podziału na mniejsze działkiPrzeznaczenie w MPZP:Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (przeznaczenie podstawowe). Dopuszczalna zabudowa: budynki mieszkalne jednorodzinne, gospodarcze i garaże, usługi oraz obiekty małej architektury.Media:prąd – słup na działcewodociąg – w drodzeświatłowód – w drodzeDziałka posiada pośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej oraz bezpośredni zjazd na drogę gminną. Natężenie ruchu jest niskie, ograniczone do ruchu lokalnego.Otoczenie i lokalizacja:Nieruchomość położona jest na obrzeżach Werbkowic, wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej, pól uprawnych oraz lasów. W niedalekiej odległości przebiega linia kolejowa LHS oraz płynie rzeka Huczwa. Okolica sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.Atuty nieruchomości:duża powierzchnia i możliwość podziału działkispokojna, zielona okolicabliskość większej miejscowości z pełną infrastrukturą: sklepy, szkoła, przychodnie, Dom Kulturyrozwijająca się strefa podmiejska, atrakcyjna również inwestycyjnieregularny kształt i płaski teren ułatwiający zabudowędostęp do wszystkich mediów umożliwiający szybkie rozpoczęcie budowyTo idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, przestrzeń i kontakt z naturą, a jednocześnie chcących pozostać w zasięgu pełnej infrastruktury.Nie czekaj – zadzwoń, umów się na prezentację i stwórz tu swój wymarzony dom.Zapraszam!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Justyna Łagoda Tel. 665 750 080Północ nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 322- 400 ZamośćData dodania ogłoszenia: 15.01.2026Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Oj chłopski rozumie czy wiesz że podstawą globalnego ocieplenia będzie zniknięcie prądu zatokowego. Co oznacza w naszym rejonie zimy do czterdziestu kilku stopni mrozu przy jednoczesnym wzroście globalnej średniej temperatury. Kolejny po Dudzie co klimatu od pogody nie odróżnia.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 14:34Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniachAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Jaki mróz teraz jest Bonżur merkosur jak mawiał Rafałek światowy a o tym KT milczyData dodania komentarza: 19.01.2026, 13:45Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniachAutor komentarza: świecidełko dla niegoTreść komentarza: No odkąd "pomarańczowy" rządzi w Ameryce to tam nie jest bezpiecznie, a Polaków na lotniskach trzepią tak jak przestępców. Prowadzą do dużej hali gdzie są setki migrantów takich jak Polacy i sprawdzają telefony, laptopy , dokumenty, traktują jak śmiecie. Mój "sen o Ameryce" prysł jak bańka mydlana.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 10:22Źródło komentarza: Kamizelka kuloodporna i hełm dla każdego PolakaAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Do komunistycznego wypranego mózgu szczur Giertych za 90 mln uciekł do włoch ale cudownie go wyczyścili i jeszcze odszkodowanie dostał NEO praworządnieData dodania komentarza: 19.01.2026, 10:00Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Wymienić rząd i będzie koniec kretynizmuData dodania komentarza: 19.01.2026, 09:51Źródło komentarza: 2026 rokiem kolejek. Dowody i prawa jazdy do wymianyAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Jaki to idiota zapewniał nas rok temu że planeta płonie RafałekData dodania komentarza: 19.01.2026, 09:50Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama