Uroczysty wernisaż zapoczątkował nowy rok szkolny w pracowni Tęczowa Malarnia. Na uroczystość przybyli autorzy prac i wychowankowie Anny Świcy, towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, przyjaciele. Wprowadzeniem do wernisażu był występ młodziutkiej solistki studia wokalnego „Canto” Amelii Lewkowicz. Amelka zaprezentowała dwie piosenki – „Czarna kicia” i „Piosenkę na cztery kopyta i wiatr”. Dziewczynkę do występu przygotowała Kornelia Rudy.
Wszystkich gości powitała w ciepłych słowach Urszula Demucha, p.o. dyrektora MDK. Następnie do zgromadzonych zwróciła się Anna Świca – nauczycielka plastyki, opiekun artystyczny dzieci i młodzieży. Wystawa „Nasi pupile”, to wystawa tematyczna, to prezentacja kilkunastu obrazów nawiązujących do postaci naszych ulubionych zwierząt domowych – kotów i psów. Temat, bardzo lubiany przez dzieci i troszkę starszych uczestników zajęć, pokazał możliwości twórcze i talenty, a także różnorodność podejścia do tematu. Prace wykonane zostały w technikach malarskich – farbami akrylowymi, ekolinami, pastelami łączonymi z tuszem czy węglem.
Miłym akcentem był moment zaprezentowania osiągnięć pracowni Tęczowa Malarnia w kilku konkursach plastycznych. Nagrodę i pamiątkowy dyplom za swoją pracę otrzymała Katarzyna Sudoł – nagrodzona w Międzynarodowym Międzynarodowy Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Pies najwierniejszym przyjacielem człowieka” w Szczecinie.
Kolejne osiągnięcia zdobyli młodzi artyści w XLIII Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu, III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Paleta Wyobraźni” 2022 w Katowicach oraz w IX Międzynarodowym Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje i Talenty 2022” w Bielsku Podlaskim.
Imprezę zakończył słodki poczęstunek i rozmowy z gośćmi.


![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)
![Obsza: Wyśpiewali gwiazdkę złotą [ZDJĘCIA] Obsza: Wyśpiewali gwiazdkę złotą [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-obsza-wyspiewali-gwiazdke-zlota-zdjecia-1768888335.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze