Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 12:28
Reklama Baner A1 BUDBRAM
Reklama

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) – szansą dla młodych.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), wdrażany na terenie województwa lubelskiego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, oferuje różnorodne formy wsparcia, stwarzające możliwości dla młodych ludzi na udany debiut na rynku pracy.
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) – szansą dla młodych.

Pakiet działań pomocowych w ramach PO WER skierowany został do osób młodych, w wieku 18 29 lat, pozostających bez zatrudnienia, zarejestrowanych jako bezrobotne, w tym osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Do końca bieżącego roku kontynuowana jest realizacja VI edycji projektów pozakonkursowych w perspektywie finansowej 2014-2020 i jest to ostatnia szansa, by skorzystać ze wsparcia oferowanego przez miejski/powiatowe urzędy pracy w ramach PO WER. Oferowane formy wsparcia służą umożliwieniu znalezienia pracy, są to bowiem: staże i bony stażowe, szkolenia zawodowe, bony szkoleniowe, wsparcie w postaci prac interwencyjnych, bony na zasiedlenie oraz jednorazowe dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej, motywujące młodych ludzi do wpisania się swoimi pomysłami i energią w regionalny rynek pracy.

Prezentujemy poniżej wypowiedzi ludzi młodych, którzy korzystając z dofinansowania w ramach PO WER rozpoczęli własną działalność gospodarczą i realizują swoje projekty. Ich firmy prosperują i mogą stać się inspiracją do wdrażania w życie swoich wizji dla kolejnych uczestników projektów: 

Mateusz Przewłoka – Motoklinika – Pomysł na działalność świadczącą usługi związane z konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych, rodził się od dawna. Samochody i ich naprawa stały się moją wielką pasją i hobby. Główną motywacją do podjęcia i realizacji mojej działalności była również potrzeba sprawdzenia się w biznesie, rozwój własnych zainteresowań, a także dostrzeżenie interesujących możliwości w rozwoju świata motoryzacji i podjęcie próby ich wykorzystania, możliwość ciągłego  rozwijania się w zawodzie i poszerzania wiedzy. 

Natalia. Fotografia marzyła mi się od dawna, ale brakowało mi odwagi, żeby wystartować. Przełomem był rok 2020 poszłam na kurs fotografii cyfrowej i na początku 2021 złożyłam w Urzędzie Pracy wniosek o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Udało się, wnioskowane środki zostały mi przyznane. Właśnie mija rok od kiedy działam na swoim. Są lepsze i gorsze miesiące, jak w każdej branży. Jednak mimo wszystko nie żałuję podjętej decyzji. Praca u siebie i dla siebie jest ogromnym dobrodziejstwem naszych czasów. Będę robić wszystko, żeby ten stan utrzymać. 

Co mogę powiedzieć osobom, którym chodzi po głowie założenie działalności gospodarczej? Nie bać się! A realizować swoje marzenia, pasje. Kiedy, jak nie teraz...?

Szczegółowe informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronach internetowych powiatowych urzędów pracy, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania/siedziby pracodawcy/pobytu w przypadku osób z Ukrainy, urzędów pracy lub stronie internetowej WUP w Lublinie: https://power-wuplublin.praca.gov.pl/.


 

Wydział Realizacji PO WER

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, 20-094 Lublin

tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476

e-mail: [email protected]

power-wuplublin.praca.gov.pl


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1
Reklama
Reklama
Reklama