Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:50
Reklama

Piłka nożna: Bławacki w Tomasovii?

Najprawdopodobniej Bohdan Bławacki poprowadzi Tomasovię w nadchodzącym sezonie czwartoligowym. Zdegradowany z IV ligi zespół z Tomaszowa Lubelskiego przygotowania do zbliżających się rozgrywek rozpocznie w poniedziałek, 11 lipca.
Piłka nożna: Bławacki w Tomasovii?
Nieoficjalnie mówi się, że Babiarza ma zastąpić Bławacki.

 Do tego dnia klub z pewnością ogłosi nazwisko szkoleniowca, który przejmie drużynę po Pawle Babiarzu (znalazł się w sztabie trenerskim Górnika Łęczna). Nieoficjalnie mówi się, że ma nim być właśnie Bławacki. Ten 59-letni szkoleniowiec z Ukrainy dobrze jest znany w środowisku piłkarskim Zamojszczyzny. 

W 2010 r. był trenerem Spartakusa Szarowola. Wygrał z tym zespołem lubelsko-podkarpacką grupę III ligi, zdobył też okręgowy i wojewódzki Puchar Polski. Następnie prowadził Motor Lublin, który zagrał w II lidze na licencji klubu z gminy Tomaszów Lubelski. 

W Tomasovii pracował wiosną 2012 r. (szóste miejsce w III lidze) i w sezonie 2012/2013 (po 24. kolejce został zwolniony, w pięciu ostatnich meczach ligowych zastąpił go Ireneusz Baran). Zespół z Tomaszowa przegrał wtedy walkę o awans do II ligi ze Stalą Mielec, choć na półmetku sezonu prowadził w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad tym rywalem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytelnik 07.07.2022 13:19
Przepraszam bardzo a co on robi w Polsce? Nie jest na wojnie? Prawdziwy ukraiński gieroj.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama