Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:09
Reklama

Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkami

30 groszy na litrze. Taką promocję wprowadził na wakacje największy koncert paliwowy w Polsce. Ale inne firmy także mają ofertę dla kierowców.
Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkami
Autor: iStock

Serwery nie wytrzymały. Były problemy z pobraniem aplikacji Vitay, która momentalnie stała się najczęściej pobieraną aplikacja w Polsce. Wszystko przez to, że tylko z nią od ostatniego poniedziałku (27 czerwca) na stacjach Orlen można tankować za 30 groszy mniej, niż wskazuje cena paliwa na pylonie. Jeżeli kierowca ma dodatkowo Kartę Dużej Rodziny to obniżka wynosi 40 groszy.

Jakie warunki?

  • Trzeba mieć aplikację.
  • Promocja trwa tylko do końca wakacji; limit tankownia to 150 litrów.
  • Można tankować tylko do baku.

Już wiadomo, że wielu kierowców sięgnęło po to rozwiązanie. Ale jak uczula Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny, oferta jest pewnego rodzaju pułapką.

„W skali jednostkowej rabat wygląda ciut lepiej, ale też nie jest to jakiś sztos – łącznie 45 zł oszczędności na trzech tankowaniach po 50 litrów miesięcznie przy średniej cenie paliwa 8 zł za litr. Realnie mówimy o 3,7 proc. obniżki ceny na jednym, konkretnym tankowaniu. To trzy razy mniej, niż „załatwił” nam premier, obniżając VAT i akcyzę” – wylicza Samcik. A wątpliwości ma znacznie więcej.

Kolejna dotyczy czystego biznesu. Zdaniem Samcika, orlenowa obniżka zaszkodzi stacjom innych sieci czy indywidualnym. Może się to skończyć „wykoszeniem konkurencji”.

„Wtedy w niedalekiej przyszłości prezes Daniel Obajtek będzie mógł zaserwować nam znacznie większe podwyżki” – podkreśla Samcik.

I dodaje: „Z tego punktu widzenia decyzja o uczestniczeniu (lub nie) w akcji promocyjnej Orlenu może mieć podwójne znaczenie. Z jednej strony większość kierowców może zadecydować o obniżce o 30 gr ceny paliwa tego lata, a z drugiej – o podwyżce o 300 gr cen paliwa za kilka kwartałów”.

To, czy ktoś tankuje na Orlenie czy na innych stacjach, to jego decyzja. Tak samo jak korzystanie z promocji. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko ten koncern oferuje zniżki kierowcom korzystających z programów lojalnościowych.

Circle K

Po zatankowaniu 50 litrów jest rabat w wysokości od 10 do 15 groszy na litrze w zależności od rodzaju paliwa.

Shell

We wtorki i czwartki droższa wersja Pb 95 w cenie standardowej. W czwartki droższy diesel jest w cenie tańszego. Maksymalnie można zatankować 100 litrów.

BP

Co czwartek lepszy diesel jest w cenie tańszego. Limit tankowania to 70 litrów.

Amic

Wbrew pogłoskom nie jest to sieć związana z Rosją. Należy do Austriaków. W środy paliwo jest na tych stacjach tańsze od 10 do 20 groszy na litrze w zależności od jego rodzaju.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Polak 02.07.2022 11:56
Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za niv

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama