Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:55
Reklama

Bodaczów: Daltońskie przedszkole

W całej Polsce jest ich tylko 76. Przedszkole Samorządowe w Bodaczowie (gm. Szczebrzeszyn) jest pierwszym w powiecie zamojskim, które zdobyło Międzynarodowy Certyfikat Placówki Daltońskiej.
Bodaczów: Daltońskie przedszkole
Uroczystość wręczenia certyfikatu przedszkola daltońskiego odbyła się 30 maja.

Plan daltoński, według którego prowadzone są zajęcia z dziećmi, polega na indywidualnej pracy uczniów, odchodząc od tradycyjnego klasowo-lekcyjnego systemu nauczania. Ma to dzieci uczyć m.in. samodzielności i podejmowania decyzji. Dyrektor bodaczowskiego przedszkola Małgorzata Czop zwróciła uwagę na zaangażowanie całego personelu przy realizacji planu. W latach 2018-2022 nauczyciele uczestniczyli w szeregu szkoleń oraz międzynarodowych konferencji, brali również udział w wizytach studyjnych w przedszkolach daltońskich. Podkreśliła rolę samodzielności, współpracy, odpowiedzialności i refleksji w procesie edukacji dzieci, czyli filarów, które leżą u podstaw pedagogiki planu daltońskiego.

W uroczystym wręczeniu certyfikatu wzięli udział m.in. dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Żur, burmistrz Szczebrzeszyna Henryk Matej, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczebrzeszynie Zbigniew Złomańczuk, kadra placówki, a także rodzice uczęszczających do przedszkola maluchów.

Certyfikat na ręce dyrektor przedszkola Małgorzaty Czop wręczyła Katarzyna Małek, sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Dalton.

Przed gośćmi zaprezentowały się następnie przedszkolaki w występach tanecznych i wokalnych. Maluchy sprezentowały gościom pamiątkowe obrazki, które same wykonały. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek. Na pierwszym miejscu był tort dla całego przedszkola z napisem „Przedszkole Daltońskie”.

Do trzech oddziałów Przedszkola Samorządowego w Bodaczowie uczęszcza 75 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama