Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 lipca 2026 17:46
Przeczytaj!
Reklama baner reklamowy
Reklama

Zamość: Dlaczego turyści wracają do Zamościa? Dowiemy się podczas konferencji Akademii Zamojskiej

„Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce” - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą w dniach 10-11 czerwca w Zamościu organizuje Akademia Zamojska.
Zamość: Dlaczego turyści wracają do Zamościa? Dowiemy się podczas konferencji Akademii Zamojskiej

Autor: Fot. Wioletta Dudek-Ruszel

Czym Zamość urzeka turystów? O tym właśnie będzie mowa na konferencji organizowanej przez Akademię Zamojską. Omówione zostaną dzieje miasta, zabytki, walory architektoniczne. Organizatorzy zechcą udowodnić, że turyści odwiedzający Zamość nie oczekują tylko nowych odkryć, wrażeń, przygód, odpoczynku i rozrywki, ale przede wszystkim wracają do tego miejsca, zachwycając się jego pięknem, które stworzyła historia i sztuka renesansu.

- Charakterystyka miasta zostanie przedstawiona w kontekście klimatycznym, warunkującym popularność turystyczną – zapowiada Ewa Kołtun. – Obrady nie będą zamknięte w czterech ścianach, ale wzbogacone o wernisaże malarskie i fotograficzny dzięki zaproszonym gościom z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

 

Organizatorem konferencji jest Zakład Turystyki i Rekreacji Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Skończyła się farsa lecimy na MARSA kosmiczne jaja 101 bajerów dla frajerów, czekamy na RUDY 102 budujemy bajkonura Data dodania komentarza: 16.07.2026, 08:47 Źródło komentarza: Hrubieszów: Rekordowe mandaty i 31 punktów karnych! Trzech kierowców straciło prawo jazdy Autor komentarza: Z Treść komentarza: Masz, Poeto, rację. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 14:40 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: daj dolara daj daj daj Treść komentarza: Ale na wschodzie kraju twierdzą ,że NIE MA ZMIANY KLIMATU !!!! To jak trwoga to do Pana Boga. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:29 Źródło komentarza: Gmina Zamość: Rolniku, zgłoś szkody po upałach Autor komentarza: asd Treść komentarza: I takich jest wielu. I spotkania takich codziennie się obawiam. A nie tylko Ukraińców i Ukraińców... Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Pijany, bez prawka, pasów i badań technicznych auta, do tego za szybko jechał przez Justynówkę Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Komuny rządu to nieinteresuje teraz wszyscy do więzienia Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Radni o suszy. Apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i pomoc dla rolników Autor komentarza: WON Treść komentarza: A będzie znak " Pieszy z palcem w Nosie " ? Proponuję żeby ten znak był wielkości człowieka , od samej ziemi , przy przejściu !!! Przedstawiający pieszego o wyglądzie ministra Gilojada ??? Wincej , albo jeszcze Wincej znaków przy drogach bo stanowczo jest ich za mało tak jak reklam , kierowca się nudzi jazdą bo nie ma co oglądać PO za drogą !!! A swoją droga , ciekawe który to leming zarobi na produkcji i sprzedaży tych znaków ?! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:07 Źródło komentarza: Patrzysz w telefon na przejściu? Wkrótce może tam stanąć nowy znak
Reklama
Reklama
Reklama