Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 08:41
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Która telewizja jest najbardziej wiarygodna? Na pewno nie TVP [SONDAŻ]

Znamy wyniki najnowszego badania CBOS dotyczącego wiarygodności stacji telewizyjnych. Bój toczy się między „wielką trójką”: Polsatem, TVN i TVP.
Która telewizja jest najbardziej wiarygodna? Na pewno nie TVP [SONDAŻ]

Autor: Polsat screen

CBOS przeprowadził swoje badanie 28 marca-7 kwietnia na grupie 1030 osób. Jego wyniki są przede wszystkim niekorzystne dla TVP, bo wielu respondentów źle ocenia tę stację.

Zwycięzcą sondażu jest Polsat. 72 proc. badanych ocenia działalność tej stacji pozytywnie. Oznacza to wzrost o 4 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z ubiegłego roku.

O Polsacie dobrze wypowiadają się Polacy niezależnie od swoich sympatii politycznych. Trzeba dodać, że odsetek negatywnych skojarzeń z tym nadawcą zmniejszył się o 2 pkt proc. i wynosi obecnie 8 procent.

Za Polsatem uplasował się TVN. Pozytywnie o stacji wypowiada się 61 proc. ankietowanych (o 5 pkt proc. więcej niż w 2021 r.). Negatywne zdanie ma 20 proc. To także spadek o 3 proc.

Kiepsko w tym zestawieniu wypadła za to TVP. Złe zdanie ma o niej więcej Polaków niż oceniających ją pozytywnie. Negatywnie ocenia działalność Telewizji Polskiej 43 proc. uczestników badania. Oznacza to wzrost o 1 pkt procentowy w stosunku do ubiegłego roku. Pozytywnie ocenia TVP 40 proc. respondentów – dokładnie tyle samo, co w 2021 roku.

Takie badanie CBOS przeprowadza od 1997 roku. Jeśli przyjrzeć się jego poprzednim edycjom, to z analiz wynika, że negatywnych skojarzeń związanych z TVP zaczęło przybywać w 2016 roku - po przejęciu władzy przez PiS. Do tego momentu z pracy Telewizji Polskiej niezadowolonych było 10-20 proc. respondentów. Kiedy spółką zaczął kierować Jacek Kurski, te liczby zaczęły rosnąć. W 2019 roku było to już 38 procent.

Dodajmy jeszcze, że w ostatnich latach zmieniał się odbiór zarówno Polsatu, jak i TVN-u. Ta pierwsza stacja w 2012 r. miała 13 proc. skojarzeń negatywnych, a w 2019 r. już  19 procent.

W przypadku TVN w analogicznych okresach było to odpowiednio 16 i 29 procent.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

marek 14.05.2022 21:12
Wszystkie te telewizje robią wodę z mózgu. Od czasu do czasu oglądam te wszystkie telewizje w 1 dniu aby wyrobić sobie jakiś pogląd. TVP PiS telewizja dla ludzi nie myślących samodzielnie. co druga wiadomość o Tusku. Polsat zrobił sie taką TVPPiS. Jakiś deal Solorza z PiSem. TVN- szmatławiec ale jakiś deal Prezydenta Dudy z amerykańcami. Oprócz tego wszystkie te telewizje uprawiają natrętną propagandę UPAińską. Czuję się jak bym żył w jakimś świecie z książek Orwella.

taka prawda 14.05.2022 20:03
Zdziwiłem się jak pan Z Solorz ( nazwiska żon chyba) przeją kontrolę nad linią wysokiego napięcia z Ukrainy przed wojną. Ukraina ma elektrownie atomowe a teraz zapotrzebowanie na - jak to nazywają mądrzy? Dywersyfikację żródeł energii. A jak dowiedziałem się że ma i elektrownię z węgla brunatnego to w szoku byłem. Oglądałem od początku nadawania poziom tej stacji. Nadawali od 14 chyba do 22

taka prawda 12.05.2022 18:21
wyniki będą takie jacy uczestnicy głosują, jak będą głosować tylko pisowcy to ich stacja wygra

Logika analizowania przekazu propagandowego 12.05.2022 18:05
Oglądasz TVP. TVN , Polsat , Widzisz z kim są wywiady. A jak słyszysz , że za poprzednich rządów byli przeciwko gazociągom, i tekst czy Ruski gaz wam się gorzej pali. To wyciągasz wnioski. Był czas jak TVP, TVN i prawie Polsat na jednym poziomie narracji byli. Nie wiem co stało się z Polsatem że pro PIS-owski się zrobił. Nie znam kulisów i układów

Logika analizowania przekazu propagandowego 12.05.2022 18:08
Chore może podejście mam, ale nikomu nie ufam bez weryfikacji nwm przekazu. A wolał bym świat gdzie nie musiał bym się wysilać nad ustalaniem prawdy z różnych źródeł.

dzadkmwp.pl 11.05.2022 18:55
VP

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic Cena: 249000 PLNOferujemy na sprzedaż wyjątkowo atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 0,5645 ha, położoną w Werbkowicach, na południowych obrzeżach miejscowości. Nieruchomość znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie terenów zielonych oraz rzeki Huczwy.Działka położona jest przy bocznej drodze gminnej, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej oraz gospodarstw. Lokalizacja zapewnia wygodny i szybki dojazd do centrum miejscowości, a jednocześnie gwarantuje prywatność i spokój.Podstawowe informacje:Numer działki: 925Powierzchnia: 0,5645 haKształt: prostokątWymiary: ok. 60 m x 95 mUkształtowanie terenu: płaskaStan: działka nieogrodzona, obecnie w uprawie rolnejIstnieje możliwość podziału na mniejsze działkiPrzeznaczenie w MPZP:Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (przeznaczenie podstawowe). Dopuszczalna zabudowa: budynki mieszkalne jednorodzinne, gospodarcze i garaże, usługi oraz obiekty małej architektury.Media:prąd – słup na działcewodociąg – w drodzeświatłowód – w drodzeDziałka posiada pośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej oraz bezpośredni zjazd na drogę gminną. Natężenie ruchu jest niskie, ograniczone do ruchu lokalnego.Otoczenie i lokalizacja:Nieruchomość położona jest na obrzeżach Werbkowic, wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej, pól uprawnych oraz lasów. W niedalekiej odległości przebiega linia kolejowa LHS oraz płynie rzeka Huczwa. Okolica sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.Atuty nieruchomości:duża powierzchnia i możliwość podziału działkispokojna, zielona okolicabliskość większej miejscowości z pełną infrastrukturą: sklepy, szkoła, przychodnie, Dom Kulturyrozwijająca się strefa podmiejska, atrakcyjna również inwestycyjnieregularny kształt i płaski teren ułatwiający zabudowędostęp do wszystkich mediów umożliwiający szybkie rozpoczęcie budowyTo idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, przestrzeń i kontakt z naturą, a jednocześnie chcących pozostać w zasięgu pełnej infrastruktury.Nie czekaj – zadzwoń, umów się na prezentację i stwórz tu swój wymarzony dom.Zapraszam!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Justyna Łagoda Tel. 665 750 080Północ nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 322- 400 ZamośćData dodania ogłoszenia: 15.01.2026Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Oj chłopski rozumie czy wiesz że podstawą globalnego ocieplenia będzie zniknięcie prądu zatokowego. Co oznacza w naszym rejonie zimy do czterdziestu kilku stopni mrozu przy jednoczesnym wzroście globalnej średniej temperatury. Kolejny po Dudzie co klimatu od pogody nie odróżnia.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 14:34Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniachAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Jaki mróz teraz jest Bonżur merkosur jak mawiał Rafałek światowy a o tym KT milczyData dodania komentarza: 19.01.2026, 13:45Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniachAutor komentarza: świecidełko dla niegoTreść komentarza: No odkąd "pomarańczowy" rządzi w Ameryce to tam nie jest bezpiecznie, a Polaków na lotniskach trzepią tak jak przestępców. Prowadzą do dużej hali gdzie są setki migrantów takich jak Polacy i sprawdzają telefony, laptopy , dokumenty, traktują jak śmiecie. Mój "sen o Ameryce" prysł jak bańka mydlana.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 10:22Źródło komentarza: Kamizelka kuloodporna i hełm dla każdego PolakaAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Do komunistycznego wypranego mózgu szczur Giertych za 90 mln uciekł do włoch ale cudownie go wyczyścili i jeszcze odszkodowanie dostał NEO praworządnieData dodania komentarza: 19.01.2026, 10:00Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Wymienić rząd i będzie koniec kretynizmuData dodania komentarza: 19.01.2026, 09:51Źródło komentarza: 2026 rokiem kolejek. Dowody i prawa jazdy do wymianyAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Jaki to idiota zapewniał nas rok temu że planeta płonie RafałekData dodania komentarza: 19.01.2026, 09:50Źródło komentarza: W Zamościu temperatura spadła do minus 24 stopni. Sprawdź, co nas czeka w kolejnych dniach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama