>>> Klip do piosenki „Czerwona kalina” zniknął z profilu Zamojskiego Domu Kultury w mediach społecznościowych. Zdaniem członków zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu, materiał promował banderyzm. Sprawę bada prokuratura.
>>> Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku Zamość Wschód – Zamość Południe. Tyle samo ofert złożono na budowę trasy pomiędzy węzłem Zamość Południe a Tomaszowem Lubelskim.
>>> Akademia Zamojska powinna stawiać na kształcenie kadr technicznych, a w szczególności przyszłych pracowników sektora informatycznego (IT). Tak uważają przedsiębiorcy i organizacje zrzeszające podmioty gospodarcze z terenu Zamojszczyzny, które wyrażają chęć współpracy z uczelnią na tym polu.
>>> Przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju ma powstać hala sportowa. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej.
>>> Sławomir Marciniuk, były dyrektor PUP w Hrubieszowie, nie godzi się ze sposobem, w jaki został odwołany ze stanowiska oraz zwolniony z pracy w pośredniaku. Przed sądem domagał się przywrócenia do pracy lub wypłatę zadośćuczynienia za czas pozostawania bez pracy.
>>> Podstawówki w Kazimierówce i Perespie formalnie cały czas funkcjonują. W praktyce świecą pustkami i nie odbywają się w nich żadne lekcje już od blisko dwóch lat. Dlatego przyszła pora, by uporządkować tę sytuację.
>>> Planujesz komunię swojego dziecka? Koniecznie zobacz nasz dodatek komunijny. W nim pomysły na prezenty, miejsca, w których możesz urządzić przyjęcie, sklepy, w których na tę okazję ubierzesz całą rodzinę od stop do głów.
To tylko część tematów, jakie znajdziecie w nowej Kronice Tygodnia. Więcej w wersji papierowej i elektronicznej.



![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze