Konkurs odbył się w formie on-line. Wzięły w nim udział spektakle z następujących placówek:
- Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej – „Olimp – reaktywacja. Na herbatce u Afrodyty”. „Triumf Atłasu”, opiekun Joanna Radawiec, Małgorzata Słowik, Małgorzata Małysza, Weronika Kulińska;
- Oddział Szkolny w Ciosmach – „Jaś i Małgosia”, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pauliny Jamińskiej i Iwony Lepy;
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – „Kopciuszek inaczej”, opiekun Alicja Chołyst;
- Szkoła Podstawowa w Gromadzie – „Byleśmy zdrowi byli”, opiekun Małgorzata Procner;
- Szkoła Podstawowa w Hedwiżynie – „Samotny, bo nie kochany”, opiekun Marta Szuper;
- Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym – „Powrót taty”, opiekun Julia Piekarska;
- Szkoła Podstawowa w Smólsku – „Ptasie radio”, opiekun Iwona Paluch, Katarzyna Odrzywolska, Halina Maciocha;
- Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie – „Dary czterech wróżek”, opiekun Joanna Koper, Krystyna Dziduch, Barbara Piestrzeniewicz
- Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej – „Przyjście wiosny”, opiekun Monika Kowal, Regina Mielnik, Justyna Dzido.
Spektakle oceniała komisja w składzie Maryla Olejko – Kierownik Artystyczny i Lidia Grabowska – Instruktor w Biłgorajskim Centrum Kultury. Przyznała ona następujące nagrody:
I Nagroda – Teatrzyk Szkolny z Gromady,
II Nagroda – Teatrzyk Szkolny ze Smólska i Teatrzyk Szkolny z Dereźni Solskiej,
III Nagroda – Teatrzyk Szkolny z Hedwiżyna i Teatrzyk Szkolny z Bukowej.
Teatrzyki te otrzymują jednocześnie nominację do udziału w 21. Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie, który odbędzie się w dniach 30-31 maja br.
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.








![Świąteczne spotkanie opłatkowe w WSHE Zamość [GALERIA ZDJĘĆ] Świąteczne spotkanie opłatkowe w WSHE Zamość [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-swiateczne-spotkanie-oplatkowe-w-wshe-zamosc-galeria-zdjec-1765886100-16.jpg)
![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze